Isparta Gülistan Ahlak Kültür Çevre Derneği ile Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin (ÇEKÜD) düzenledikleri ağaç dikme kampanyası  Isparta’nın Karatepe mevkiinde gerçekleşti.

Güneykent kasabasına  6km uzaklıkta bulunan alanda yapılan ağaçlama çalışmalarında 100 Ispartalı vatandaş, 250 karaçam, 250 sedir ve 500 ceviz olmak üzere 1000 ağacın dikimini gerçekleştirdi.

Toprak Muhafaza Ağaçlandırma Şefi Orman Mühendisi Mehmet Hakverdi ile Orman Muhafaza Memuru Mehmet Çelik’in de katıldığı organizasyonda  konuşma yapan Gülistan Ahlak Kültür Çevre Derneği Başkanı Kamil Çoban, ” ÇEKÜD ile yaptığımız bu ilk  ağaç dikme organizasyona halkımızın gösterdiği ilgi bizleri memnun etti. Yeni dikimler için çalışmalarımız devam edecek “ mesajı verdi.

ÇEKÜD Isparta İl Temsilcisi İlker Harman da, kampanyanın her yıl Nisan ayının ilk pazar gününde tekrarlanacağını söyledi.

ÇEKÜD Bölge Temsilcisi Ümit Soner ise  Antalya’da 1200,  Burdur’da  500 ağaç dikildiğini kaydederek, emeği geçenlere teşekkür etti.  Katılımcılar ağaç dikiminin ardından çevre temizliği yaptı.