Yeşeren 5 Bin Fidan Malatya’da Toprakla Buluşacak

Anasayfa:///Yeşeren 5 Bin Fidan Malatya’da Toprakla Buluşacak

Yeşeren 5 Bin Fidan Malatya’da Toprakla Buluşacak

‘Minik Ellerden Büyük İşler Tohumdan Fidana’ kampanyasının ilk meyveleri,  Malatya’da toprakla buluşuyor. 2013’ün ilk günlerinde 10 ilköğretim okulunda başlatılan proje kapsamında yeşeren tohumlar, 9 Kasım’da büyük bir törenle dikilecek.

ÇEKÜD’ün girişimleri ile başlatılan “Tohumdan Fidana” projesi,  Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Malatya Orman İşletme Müdürlüğü ve ÇEKÜD Malatya temsilcisinin işbirliği ile yürütülüyor.

09 Kasım Cumartesi günü, saat 10:00 da, Elazığ yolu üzerindeki Çolaklı Köyü mevkiinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte toplam 5 bin fidanın dikilmesi hedefleniyor. ÇEKÜD gönüllülerinin yanı sıra Malatya Belediyesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Malatya Orman İşletme Müdürlüğü, Malatya Orman Fidanlık Şefliği, Malatya Öncü İzcilik Kulübünden temsilcilerin yer alacağı etkinliğe çevreye gönül veren Malatyalıların katılması bekleniyor.

Dikim alanına gitmek isteyen vatandaşlar için cumartesi sabahı saat 9:30 da Matim karşısından otobüs kaldırılacak. ÇEKÜD’ün geçtiğimiz yıllarda Malatya’da düzenlediği fidan dikimi etkinlerine vatandaşlar büyük ilgi göstermişti.

2014-01-25T13:09:23+00:00Ocak 25th, 2014|Minik Ellerden Büyük İşler Projesi|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar