Üniversite Kampüsü Dikilen Fidanlarla Şenlendi

Anasayfa:///Üniversite Kampüsü Dikilen Fidanlarla Şenlendi

Üniversite Kampüsü Dikilen Fidanlarla Şenlendi

Dikim töreninden önce konuşma yapan ÇEKUD Başkanı Süleyman Yorulmaz, ağaç dikmenin ve orman yetiştirmenin önemine değinerek, ağaç dikme sevgisinin herkese aşılanması gerektiğini vurguladı. Özellikle çevre kulübünün kurulması ve çalışmaya başlamasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Yorulmaz, amaçlarının bu tür güzel çalışmaların tüm kurumlarla birlikte halkı da bilinçlendirerek yaygınlaştırmak olduğunu kaydetti.

İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İrfan Aslan ise insan olarak yapmaları gerekenin çevreyi düzenlemek olduğunu ifade ederek, aldıkları oksijenleri bu yeşillere ve ağaçlara borçlu olduklarını vurguladı. Rektör Aslan, ‘Onlar olmazsa hiçbir şey yok ortada. Bundan sonra hepimizin daha fazla duyarlı olacağımız bir ortam oluşması için böyle bir faaliyet gerçekleştirdik. Bundan sonra da bu tür etkinliklerimiz devam edecektir.’ dedi. Alvarlı Muhammed Lütfi Hazretleri’nden bir mısra okuyan Prof. Dr. Arslan, kimseye incinmeden, kimseye kırılmadan, incinen olmadan, inciten de olmadan güzel bir ortam istediklerini belirtti.

Ağrı Belediye Başkanı Hasan Aslan da ekolojik dengenin değiştiği bir dünyada yaşadıklarını söyleyerek, en önemli unsurlardan bir tanesinin yeşil dokuyu korumak olduğunu kaydetti. İnsan vücudunda organların en önemlisinin akciğer olduğunu, beyni, kalbi ve diğer organları beslediğini dile getiren Başkan Arslan, “O ağaca bağlı olduğumuzu bilmemiz gereklidir. Çünkü ağaçlar dünyanın oksijen kaynağıdır. İnsanın yaşaması için vazgeçilmez bir unsurdur. Bu yeşil alanın korunması gerekiyor. Biz Ağrılılar çok şanslıyız. Rektörümüz ziraat alanından mezun bir bilim adamı. Ağrı’da olması bizim için büyük bir şans. Burası bir çölken rektörümüz sayesinde has bir bahçeye döndü.’ diye konuştu. Ağaç dikmenin bir ibadet olduğunu da vurgulayan Arslan, Hz. Muhammed’in (SAV), ‘Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikin.’ hadisini hatırlattı.

Rektör Aslan ile protokol üyeleri ve öğrenciler kampüste 500 fidanı toprakla buluşturdu. Bu arada fidan dikiminden önce ÇEKUD Başkanı Yorulmaz, Rektör Aslan’a tablo verdi, Aslan da Yorulmaz’a plaket takdim etti.

2014-01-22T21:39:21+00:00Ocak 22nd, 2014|2010-2011 Sen Yoksan Kimse Yok|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar