Tüm Yurtta Ufka Yolculuk Yarışması Ödülleri Coşkusu!

Anasayfa://Tüm Yurtta Ufka Yolculuk Yarışması Ödülleri Coşkusu!

Tüm Yurtta Ufka Yolculuk Yarışması Ödülleri Coşkusu!

Ufka Yolculuk Kur’ân-ı Kerîm Meali Bilgi Yarışması’nın sonuçlarının açıklanmasının ardından Türkiye’nin farklı yerlerinde yarışmada dereceye girenlerin ödüllendirildiği özel programlar tertipleniyor. İstanbul’da 13 Nisan’da Türkiye derecelerinin açıklanacağı büyük organizasyon öncesinde yurdun diğer şehirlerinde gerçekleşecek programlar ise şöyle:

Düzce’de Ufka Yolculuk Yarışması ödül töreni

Düzce Seri Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu’nun birlikte düzenlediği Ufka Yolculuk-2 Kur’an-ı Kerim Meal Yarışması’nda ödül töreni heyecanı yaşanıyor.

Düzce Konuralp Gazi, İlim, Kültür, Çevre ve Sağlık Derneği ile Düzce Sultan Hanımlar Derneği’nin destek verdiği program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayacak. “Kur’an’ın Anlamıyla Buluşma” konulu bir sunumun da yer alacağı ödül gecesinde Grup Aşiyan Tasavvuf Musikisi Topluluğu bir konser verecek.

Ardından Ufka Yolculuk Kur’ân-ı Kerîm Meali Bilgi Yarışması’nın ödül törenine geçilecek ve dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek.

Düzce Müftülük Toplantı Salonunda gerçekleşecek olan program 12 Nisan 2014 Cumartesi akşamı saat 20.00’de başlayacak.

İzmir’de ödüller takdim ediliyor

Ufka Yolculuk kültür karışmalarının ikincisi olan Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması’nın İzmir ödülleri sahiplerini buluyor.

12 Nisan 2014 Cumartesi günü saat 20.30’da Fuar İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek ödül töreninde, sinevizyonlar, animasyon gösterileri ve Mısırlı Hafız Yasir Şarkavi’nin tilaveti ile Kur’an ziyafeti verilecek.

İzmir’de 4 bin 200 kişinin başvurduğu yarışmanın ödül töreninde üç kategoride ilk 20’ye giren yarışmacılara ödüllerin verilmesiyle program son bulacak.

Amasya’da, Meal Bilgi Yarışması Ödül Töreni Gerçekleşti

Zinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü’nün, Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu (KAB) ile birlikte, Türkiye genelinde ve online olarak dünyanın her yerinde gerçekleştirdiği “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları (2) Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması’nda”, Amasya’da dereceye girenlerin ödülleri törenle dağıtıldı.

Nehir Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü’nün tarafından 9 Nisan 2014′te Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ödül gecesine, Fatih Koca’nın tasavvuf musikisi dinletisi renk kattı.

Törene Amasya Valisi İ. Halil Çomaktekin başta olmak üzere Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Salonun tamamen dolduğu gözlemlenirken yer bulamayıp dışarıda kalanlara yansıtıcı ile program izletildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetleri ile başlayan pogram, sinevizyon gösterisi ile devam etti. Daha sonra A, B ve C kategorilerinde dereceye girenlere umre, laptop, tablet, digital fotograf makinesi gibi ödüller verildi.

C kategorisi birincisi Saliha Pazar’a umre ödülü ise Vali Çomaktekin tarafından verildi.

Konya’da Ufka Yolculuk Yarışmasında ödüller törenle dağıtıldı

Konya Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu’nun birlikte düzenlediği Ufka Yolculuk-2 Kur’an-ı Kerim Meal Yarışması’nda ödül töreni heyecanı yaşandı.

Mevlana Kültür Merkezi Sema Salonu’nda 11 Nisan 2014 Cuma günü saat 20.30’da başlayan ödül töreninde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tasavvuf musikisi konseri yer aldı .  Üç farklı kategoride ve her kategorinin ilk 10 sıralaması olmak üzere toplam 30 yarışmacı ödüllendirildi.

Bursa İnegöl’de Ödül Gecesi

Bursa İnegöl Çevre ve Kültür Derneği tarafından organize edilen İnegöl’deki ödül programı ise 11 Nisan 2014 Cuma  Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleşti.

Elazığ’da Konferans ve Ufka Yolculuk Ödül Töreni

Elazığ Eğitim ve Çevre Derneği (ELÇED) tarafından düzenlenen programda, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, “Osmanlı’dan Bugüne Türkiye’nin Dış Siyasal Çıkarları” konulu bir konferans verdi. Konferansın ardından, Ufka Yolculuk yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Program, 11 Nisan 2014 Cuma  Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Kaynak : Akra FM
Bu haber kamu yararına paylaşılmıştır.

2014-04-12T13:02:01+00:00Nisan 12th, 2014|Cevre Haberleri|2 Yorum

2
Yorumlar

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
çeküdZeki Döşeme Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Zeki Döşeme
Ziyaretçi

izmir ilinde ödül kazanananların listesini yayınlarmısınız