Toprağa Yeşil Bir Fidan Kalplere Sıcak Bir Selam

Anasayfa:///Toprağa Yeşil Bir Fidan Kalplere Sıcak Bir Selam

Toprağa Yeşil Bir Fidan Kalplere Sıcak Bir Selam

Yetimlerden toprağa binlerce fidan

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Yetim Dayanışma Günleri çerçevesinde ÇEKÜD’ün katkılarıyla  “Toprağa Yeşil Bir Fidan, Kalplere Sıcak Bir Selam” adlı fidan dikimi etkinliği  İstanbul Arnavutköy Tayakadın Mevkii’nde gerçekleştirildi.

Bayram havasında geçen etkinliğe Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşimi Baltacı, ÇEKÜD Başkanı Süleyman Yorulmaz, İHH Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın, İHH Vakfı’nın ve ÇEKÜD’ün yöneticileriyle yetim çocuklar, aileleri ve çok sayıda gönüllü katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz, “Uluslararası çapta gerçekleştirdiği faaliyetlerle takdir toplayan İHH İnsani Yardım Vakfı, bugün hiçbirimizin göz ardı etmemesi gereken çocukları sevindirmek için elinden gelin yapmaktadır. ÇEKÜD olarak bir nebze de olsa bu gayrete katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize.” dedi. Asıl bayramı toprakla fidanın yapacağını söyleyen Yorulmaz, ‘Bugün üçüne beşine bakmadan dikeceğimiz bu fidanlar, bugün yarın cemresine kavuşacak toprağın bayramı olacak. Çok değil 10-15 yıl sonra burada ortaya çıkacak ağaçlar, 5 kat daha fazla karbon yutarak sera gazı miktarını azaltacak ve küresel iklim değişikliğine bir set çekme mücadelesine minik de olsa katkı verecektir’ diye konuştu.

Yorulmaz konuşmasının sonunda, ağaç sevgisini toplumun her kesimine yaymak için yapılan organizasyonlarda yer alan ÇEKÜD’ün, Arnavutköy Tayakadın bölgesini de yeşile dönüştürme hedefinde emeği geçen herkese  teşekkür etti. Daha sonra kürsüye gelen İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın, 39 ülkede 230 projenin hayata geçirileceğini ifade ederek, düzenlenen fidan dikme etkinliğinin eş zamanlı olarak Türkiye’de 10’dan fazla ilde gerçekleştirildiğini belirtti. ÇEKÜD ile birlikte bu tür faaliyetleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirten Aydın, etkinliğe katılan yetimlere maddi manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.

Son sözü alan Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşimi Baltacı da, “Burada birkaç güzelliği bir arada yaşıyoruz. Hem peygamber efendimizin emri olan ağaç dikmeyi yerine getiriyoruz hem de ilgiye ve alakaya en çok ihtiyaç duyan yetim çocuklarımızla birlikte sosyal bir etkinlik gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu. Baltacı, bu tür etkinliklere her zaman ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından ÇEKÜD Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Yılmaz, katılımcılara fidanların nasıl dikileceği konusunda bilgi verdi. İlk fidanları Arnavutköy Belediye Başkanı Baltacı, İHH Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın ve ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Yorulmaz yetim çocuklarla birlikte dikti. Aileleri ve yetim gönüllüleri ile birlikte fidanlarını toprağa diken çocuklara ve misafirlere daha sonra Arnavutköy Belediyesinin hazırlattığı ikramlar sunuldu.

2014-01-31T12:06:00+00:00Ocak 31st, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar