SU HAYATTIR! SOKAK HAYVANLARINI DA UNUTMAYALIM…  

Anasayfa://SU HAYATTIR! SOKAK HAYVANLARINI DA UNUTMAYALIM…  

SU HAYATTIR! SOKAK HAYVANLARINI DA UNUTMAYALIM…  

Birlikte yaşadığımız sokaklardaki dostlarımız için; sokağa, bahçeye, parklara BİR KAP SU koyalım.

 Onların beslenmelerine BİR KAP YEMEK’le katkıda bulunalım.

Yaz günlerinin gelmesi ve hava sıcaklıklarının artması ile birlikte su bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarını unutmayalım.

Bütün canlıların hayat kaynağı hava, su ve toprağı korumak ve canlıların yaşamlarını devam ettirilmesi için gerekli tedbirleri almakla mesulüz. Bütün hayvanlar, türüne has hayat şartları içinde hayatlarını sürdürme hakkına sahiptirler. Bizlerin üzerine düşen vazifelerden biri de bütün canlıların yaşam hakkına destek vermek, onlar için sürdürülebilir bir çevre ve gelecek temin etmek için çalışmaktır.

Sokak hayvanlarının refahını artırıcı çalışmalarda, halkımızdan ve sivil toplum kuruluşlarından da destek bekliyoruz. Herkes kapısının önüne bir kap su koyarsa bu sıcak günlerde susuzluk çeken hayvanlar için çok büyük iyilik etmiş olur.

Geleceğimiz olan çocuklarımıza her canlının bu dünyada bulunmasının bir sebebi hikmeti bulunduğunu ve hayvanların korunmaya muhtaç canlılar olduğunu anlatarak, hayvan sevgisini aşılamalı ve bu kaplara su doldurma görevini onlara vererek bu sevgiyi pekiştirmeliyiz.

Sıcaklıkların artışıyla birlikte Ülkemizin her yerinde vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı davranması gerektiğini hatırlatıyor, hayvanların su ihtiyacının karşılanmasında herkesten destek bekliyoruz.

2017-07-03T10:26:00+00:00Temmuz 3rd, 2017|ÇEKUD’den Haber Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar