Sivas’a 10 Bin Fidan

Sivas’a 10 Bin Fidan

“Sen Yoksan Kimse Yok” Kampanyası çerçevesinde başlatılan ağaçlandırma çalışmaları sonunda binlerce fidan toprakla buluşacak.

Sivaslı çevre dostlarının yapacakları bağışlarla ağaçlandırılacak olan alana 10.000 fidan dikilecek. Bu amaçla yapılan dikim törenine Belediye Başkanı Doğan ÜRGÜP, Başkan Yardımcıları, Siyasi Parti Temsilcileri, eğitim camiasının üyeleri, öğrenciler ve Sivas Halkı katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Sivas Cumhuriyet İlköğretim Okulu Öğrencileri folklor gösterisi yaptı.

AKÇED başkanı Ahmet BAL, ÇEKÜD Başkanı Süleyman YORULMAZ ve Belediye Başkanı Doğan ÜRGÜP birer konuşma yaptı.

Ahmet BAL konuşmasında AKÇED şehrimizi ağaçlandırmayı kendine görev edinmiş bir sivil toplum kuruluşudur, şehrimizdeki ilk ve ortaöğretim kurumlarını da dahil edeceğimiz bu çalışma ile ağaç sevgisini topluma kazandırmayı hedeflemekteyiz. Kampanyamıza katkıda bulunan tüm resmi ve sivil kuruluşlarımıza, okullarımıza, iş adamlarımıza, bilhassa Belediye Başkanımıza ve Sivas Halkına çok teşekkür ediyoruz dedi.

ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman YORULMAZ konuşmasında; Çevre, insanın sağlık ve mutluluğunun bir parçası; yeşil, medeniyet seviyesinin ve sosyal kalitenin önemli bir göstergesidir. Fiziksel çevrenin, iyi bir sosyal çevre ve yüksek bir ahlak bilinci ile korunacağı inancında olan ÇEKÜD, ağaçlandırma ve bilinçlendirme çalışmalarına önem vermektedir. Bu gün hepimiz birer fidanı özgürlüğüne kavuşturmanın sevincini yaşayacağız. Bu fidanların kökleri toprağın derinliklerinde bulunan suya doğru uzandığı oranda, dalları da gökyüzüne doğru kucak açacaktır. Bu fidanlar büyüdüğü zaman, yüzlerce insan, binlerce kuş, milyonlarca böcek ormanda özgürce dolaşma imkanı bulacaktır diyerek, konuşmasını katılımcılara teşekkür ederek bitirdi.

Belediye Başkanı ; Sadece Abdülvahabi Gazi Hazretleri değil, bu civarda yatan şehitlerimizin, Mustafa Taki ve Bedretttin Efendi gibi manevi büyüklerimizin yakınında böyle bir çalışma yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Bu başlangıç için ÇEKÜD ve AKÇED’e teşekkür edip diğer sivil toplum kuruluşlarını da ağaçlandırma çalışmalarına destek vermeye davet etti. Bu sene için bu bölgede 20.000 Sivas genelinde 40000 fidan dikimini gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Park ve Bahçeler Müdürü Murat DESTEBAŞI da bir selamlama konuşması yaptı.

Yapılan protokol konuşmalarından sonra Sivas Belediye Başkanı Doğan ÜRGÜP, ÇEKÜD   ve AKÇED’e birer TEŞEKKÜR BELGESİ takdim etti.

2014-01-22T21:06:44+00:00Ocak 22nd, 2014|2010-2011 Sen Yoksan Kimse Yok|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar