Sivas İzcileri Fidan Borçlarını Ödedi

Anasayfa:///Sivas İzcileri Fidan Borçlarını Ödedi

Sivas İzcileri Fidan Borçlarını Ödedi

1999 yılında çeşitli meslek gruplarından oluşan Çevre Gönüllüleri tarafından İstanbul’da kurulan ve Türkiye genelinde yüzlerce üyesi bulunan Çevre kuruluşlarının çatı derneği ÇEKÜD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği)’ün bir yıl önce başlattığı ve Türkiye genelinde büyük destek gören “BİR FİDAN BORCUN VAR” kampanyasına Sivas izcileri destek verdi.

İlimizde 3 yıldır ilimizdeki okullarla, Sivas Belediyesi ve Sivas AKÇED ile işbirliği içerisinde ağaçlandırma çalışmaları yapan ve bu kapsamda yaklaşık 30 bin fidanı toprakla buluşturan ÇEKÜD’ün “Bir Fidan Borcun Var” kampanyası kapsamında kısa adı SİZDER olan Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcileri fidan borçlarını ödedi.  SİZDER’in izcileri 1 Aralık’ta ağaçlandırma sahamızda bir araya geldi. Fidan dikiminin inceliklerini Sivas ÇEKÜD Temsilcisi Tevfik Yılmaz’dan dinleyen izciler, geçen sene oluşturulan Mehmet Zahid Kotku Hatıra ormanında yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Erzincan-Sivas çevre yolu kenarında gerçekleştirilen  Fidan Dikme Şenliği’ne izciler, izci liderleri, aileleri ve çevre dostu gönüllüler de katıldı.

2014-01-30T18:36:48+00:00Ocak 30th, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar