Sivas İlkbahar Dikimlerini Tamamladı

Anasayfa:///Sivas İlkbahar Dikimlerini Tamamladı

Sivas İlkbahar Dikimlerini Tamamladı

“Sen Yoksan Kimse Yok” Yeşil Bir Sivas İçin Bir Fidan da Sen Dik Kampanyası İlkbahar Dönemi çalışmaları, 15 Mayıs Cumartesi Günü yapılan fidan dikimi ile tamamlandı.

Fidan Dikimine kampanyaya destek veren okullar ve sivil toplum kuruluşları katıldı. “Sertifika” ile ödüllendirilen bu okul ve kurumların belgeleri İl Milli Eğitim Müdürü A. Murat TANER tarafından takdim edildi.

Dikim öncesi Çeküd Danışmanı ve AKÇED Yön. Kurulu Üyesi Teyfik YILMAZ  yaptığı konuşmada, “Fidan bağışında bulunan öğrencilerin ve kişilerinkendi fidanlarını kendilerinin dikmelerini sağlamayı planlıyoruz. Bu şekilde toprağa ve fidana dokunan, fidan dikiminin zevkini yaşayanların o fidanları koruyacaklarını da ümit ediyoruz.” dedi.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Murat DESTEBAŞI; “Belediye olarak Sivas’ın ağaçandırmasına büyük önem veriyoruz. Bu alanla başlayan ağaçlandırma çalışmalarını Belediye sınırları içerisinde sürdüreceğiz. Yer talebinde bulunan her kuruma yer tahsisine hazırız.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü A. Murat TANER ise; “Bugün burada toplanan bu yavrularımız kendi elleriyle diktikleri fidanların büyüdüklerini görecekler ve burada bizim de dikili bir fidanımız var diyebilecekler. Bu duyguyu hissetmeleri için kendi elleriyle fidan dikmeleri önemli.” dedi.

Kampanyaya destek veren Okullar ve Sivil Toplum Kuruluşlarına Sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürü A. Murat TANER ve Sivas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Murat DESTEBAŞI tarafından takdim edildi.

Ardından dikim alanına geçilerek fidan dikimi gerçekleştirildi. Her bir okul ve kurum kendi adlarına ayrılan alanda dikim gerçekleştirdi. Dikilen fidanlara “cansuyu” Belediye İtfaiye aracından verildi.

2014-01-21T16:43:47+00:00Ocak 21st, 2014|2010-2011 Sen Yoksan Kimse Yok|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar