“SEN YOKSAN KİMSE YOK” Kampanyamız Kırıkkale’ye Ulaştı…

Anasayfa:///“SEN YOKSAN KİMSE YOK” Kampanyamız Kırıkkale’ye Ulaştı…

“SEN YOKSAN KİMSE YOK” Kampanyamız Kırıkkale’ye Ulaştı…

AKÇED başkanı Mustafa Arı yaptığı açılış konuşmasında önce konukları selamladı ve “Kırıkkale’nin yeşillendirilmeye ne kadar ihtiyacı olduğunu siz de görüyorsunuz” diyerek bozkır tepeleri şahit tuttu. “Bu bizim ilk çalışmamız gelecek yıllarda daha geniş katılımlı programlar yapma gayretinde olacağız” dedi.

Ardından kürsüye gelen ÇEKÜD başkanı konuşmasında;

“Çeküd 10 yıldır ağaçlandırma ve bilinçlendirme çalışmaları yapıyor. Gümüşhane, Konya, Mardin, Sivas, Erzurum, Adana, İzmir’den sonra Kırıkkale…

Ağacın önemi, ağaçlandırmanın faydaları, bunun ne kadar faziletli bir iş olduğu, çevresel, sosyal ve ekonomik faydaları konusunda yaygın bir bilinç oluşmaya başladı. Kirlilik çevre sorunlarının temelini teşkil etmektedir. Ahlaki kirlilik sosyal kirliliği, sosyal kirlilik çevresel kirliliği  doğurmaktadır.” diyerek katılımcılara hangi konularda hassas olmaları gerektiğini vurguladı.

Süleyman Yorulmaz, sadece çevre sorunlarını değil aynı zamanda çözüm yollarını da :

“Önce Kirletme,

Kirletmemek için az tüket,

Az tüketmek için sade yaşamı tercih et,

Kirlettiysen bedelini öde.

Bütün bunları yapmak için de ahlaki değerlere önem ver.” şeklinde açıkladı ve “Buraya dikilen 1000 adet badem fidanını Kırıkkalelilere emanet ediyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı ve Orman İşletme Şefi Fikret Küçük gelenleri selamladıktan sonra  dikime geçildi. Dikilen her bir fidana Can Suyu Kırıkkale Belediyesi’nin gönderdiği arozözler ile verildi. Genç, yaşlı, kadın, erkek hatta okul öncesi çocuklar bile adeta birbirleri ile yarışırcasına  çalıştılar.

Günün yorgunluğu ikram edilen etli pide ve ayranlarla giderilmeye çalışıldı.

Dikim ÇEKÜD’ün güçlü desteği, Kırıkkale Temsilcimiz Tuncay beyin gayretli çalışmaları, Kırıkkale Ahlak Kültür Çevre Derneği ve Kırıkkale Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilmiş oldu.

2014-01-22T15:53:02+00:00Ocak 22nd, 2014|2010-2011 Sen Yoksan Kimse Yok|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar