Şehzadeler Kentinde Anlamlı Birliktelik

Anasayfa:///Şehzadeler Kentinde Anlamlı Birliktelik

Şehzadeler Kentinde Anlamlı Birliktelik

ÇEKÜD ve NEHIR Çevre Derneği işbirliği ile 20 Mart Pazar günü Amasya’da düzenlenen fidan dikim töreni şenlik havasında geçti.

NEHİR Çevre Eğitim Spor ve İzcilik Derneği’nin geleneksel hale getirdiği ağaçlandırma şenliği bu yıl ÇEKÜD –  Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği ve Çevre Orman İl Müdürlüğü işbirliği ile Amasya Suluova Yolu üzerindeki Değirmendere köyünde gerçekleşti.

1000 adet fıstık çamı dikilen törene ÇEKÜD ve NEHIR Çevre Derneği yönetim kurulu ve gönüllü üyeleri yanında Çevre ve Orman İl Müdürü Mustafa Baş ve çok sayıda çevre gönüllüsü katıldı.

amasya cekud 1

Törende konuşan ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz amaçlarının; çevreye duyarlı, bilinçli bir toplum oluşmasına katkıda bulunmak; beton yapılar arasında sıkışmış bulunan şehir insanını doğayla, ağaçla, toprakla buluşturmak; Yüce Yaratıcı’nın insanoğlunun hizmetine bahşettiği çevre şaheserini tanıtarak sosyal farkındalık oluşturmak; insanlarda çevre emanetine karşı sevgi, şefkat ve merhamet duygularını geliştirmek olduğunu söyledi.

Çevre ve Orman İl Müdürü Mustafa Baş da yaptığı konuşmada etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen ÇEKÜD ve NEHİR Çevre Derneği yöneticilerine, ve katılımcılara teşekkür ederek “Sivil Toplum Kuruluşlarının ve halkımızın ağaçlandırmaya gösterdiği ilgi bizim çalışma şevkimizi daha da artırıyor” dedi.

amasya cekud 3

Etkinlik, fidan dikimlerinin ardından yapılan piknikle sona erdi.

2014-01-24T15:49:13+00:00Ocak 24th, 2014|2010-2011 Sen Yoksan Kimse Yok|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar