Sakarya Üniversitesi Kampüsü Ağaçlandırıldı

Anasayfa:///Sakarya Üniversitesi Kampüsü Ağaçlandırıldı

Sakarya Üniversitesi Kampüsü Ağaçlandırıldı

Sakarya Üniversitesi kampüsünde yapılan programa ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih ÜSTEL, Sakarya Üniversitesi Genel Sekreteri Metin KÜÇÜK, ÇEKÜD Genel Koordinatörü Çevre Yüksek Mühendisi Halil İbrahim Uzun, Çeküd İl Temsilcisi ve Sakarya Sosyal Gelişim Derneği Çevre Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ahmet ALP, Çevre Komisyonu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Arif BİLGİN  ve komisyon üyeleri, Sakarya Sosyal Gelişim Derneği Başkanı Av. Ali Kasım AKSOY ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan SEZER, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Naci İRİS, Sakarya Üniversitesinden birçok akademik ve idari personel ile öğrenciler ve çevre gönüllüleri katıldı.

Çeküd İl Temsilcisi ve Sakarya Sosyal Gelişim Derneği Çevre Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ahmet ALP açılış konuşmasında;

“ Doğa bizim hoyratça kullanacağımız, yitik malımız değildir.  O bize aynı bedenimiz gibi, sevdiklerimiz gibi bir emanettir. Emanete sahip çıkmak her kişinin görevidir, ancak sizin gibi çevre gönüllülerinin sorumluluğu daha fazladır.  Bugün burada, doğaya, dolayısı ile geleceğimize, nesillerimize karşı vazifelerimizden birini yapmanın iç huzurunu da duyuyoruz. Bu faaliyetle öğrencilerimizin güzel bir ortamda yaşamalarına bir katkı da biz yapmış olmanın mutluluğunu, onlara örnek olabilmenin de sevincini yaşıyoruz.

Bu sevinci, huzuru bize sunma fırsatı veren başta Rektörlüğümüze, Genel sekreterliğimiz ve bağlı birimlerine, özellikle Yapı İşleri ve SKS Daire başkanlıklarına, Çevre kuruluşları dayanışma derneğine, Sakarya sosyal gelişim derneğine ve bu organizasyonda özellikle bilfiil görev üstlenen tüm öğretim üyesi, araştırma görevlisi, öğrenci, sivil olmak üzere tüm Çevre gönüllüsü kardeşlerime huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.

Bugün başta Sakarya Üniversitemizde 430 adet olmak üzere, Sakarya’daki 22 ilköğretim okuluna binlerce fidan kazandırıldı. Burada dikeceğimiz Çınarlar bu eylemin daha çok finali, vitrini niteliğinde. İstedik ki Sakarya Üniversitesinin bu güzel ortamı daha güzel bir hale gelsin, Üniversitemiz köklü Çınarlar gibi yüzlerce sene giderek güçlenerek yaşasın, torunlarımız altında gölgelensin, rüzgarlara göğüs geren çınarlarımız da geleceğimize tanıklık etsin. Nice daha güzel faaliyetleri hep birlikte yapma umuduyla, saygılar sunuyorum” dedi.

Açılış Konuşmasının ardından Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih ÜSTEL tarafından ÇEKÜD Başkanı Süleyman YORULMAZ ve Sakarya Sosyal Gelişim Derneği Başkanı Av. Ali Kasım AKSOY’a teşekkür belgesi verildi. ÇEKÜD Başkanı da sayın rektör yardımcısına bir çini pano hediye etti.

ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı yaptığı konuşmasında çevre duyarlılığı, ÇEKÜD’ün çevre anlayışı ve “Ulusal Yaban Hayat Fotoğraf Yarışması – Çek Getir”, “Tohumdan Fidana”, “Bir Fidan Borcun Var”, “Sofrada Sıfır Artık” gibi ÇEKÜD projeleri hakkında bilgi verdi.

ÇEKÜD Genel Koordinatörü Çevre Yüksek Mühendisi Halil İbrahim UZUN’un fidan dikimi konusundaki bilgilendirmesinden sonra tüm katılımcılar ile birlikte çınar fidanları toprakla buluşturuldu.

İkramlar eşliğinde yapılan çevre sohbetleri ile program sona erdi.

2014-01-27T16:58:30+00:00Ocak 27th, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar