Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bu Vatan, Kahraman Askerimize Her Zaman Minnettar Olacak”…

Anasayfa://Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bu Vatan, Kahraman Askerimize Her Zaman Minnettar Olacak”…

Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bu Vatan, Kahraman Askerimize Her Zaman Minnettar Olacak”…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin başarısız olmasında büyük rolü olan, cuntacıların Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı ele geçirmesini darbeci generali başından vurarak engelleyen ve şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir adına hatıra ormanı kurdu.

15 Temmuz gecesi darbecilerin Ankara’daki hedeflerinden biri de Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en seçkin birliklerini barındıran Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı olmuştu.

Bu seçkin birimi ele geçirmek için ise darbecilerden Güneydoğu’da görevli Tuğgenaral Semih Terzi görevlendirilmişti. Ankara’ya gelen Terzi, beraberindeki 20-30 kişilik silahlı darbeci ile Özel Kuvvetler Komutanlığı’na gitmiş elbette bu sırada içerideki darbeci subaylar da harekete geçmişti.
Darbeci Generali Başından Vurdu

Darbecilerin komutanlığı teslim almak istemeleri üzerine kahraman vatansever asker Astsubay Ömer Halisdemir silahını çekti ve darbeci General Semih Terzi’yi başından vurdu. Darbeci generalin ‘Yönetime el koyduk, yeni komutanın benim’ demesine rağmen büyük bir cesaret örneği gösteren kahraman askerimiz ise diğer darbeciler tarafından orada şehit edilmişti. Yaşanan çatışmadan sonra Özel Kuvvetler Komutanlığı darbecilere teslim edilmemişti.
Kahraman Şehidimizin Hatırası Fidanlarla Yeşerecek

Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu kahraman askerimizin adını sonsuza kadar yaşatmak ve unutulmamasını sağlamak maksadı ile memleketi olan Niğde’nin Bor ilçesi Çukurkuyu Kasabası’nda hatıra ormanı kurdu. Hatıra ormanına Karaçam, Servi, Sedir, Leylandi türlerinden 300 adet fidan dikildi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da bu vatanın kahraman şehidimiz Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’e minnettar olduğunu vurgulayarak ”Aziz şehidimizin hatırası tesis ettiğimiz bu ormana diktiğimiz fidanların her biri ile sonsuza kadar yeşerecek” değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber kamu yararına paylaşılmıştır.

2016-07-25T09:22:16+00:00Temmuz 25th, 2016|Cevre Haberleri|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar