Muş Ağaçlandırma Etkinliği

Anasayfa:///Muş Ağaçlandırma Etkinliği

Muş Ağaçlandırma Etkinliği

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin (ÇEKÜD) eğitim kurumları ve orman müdürlükleri ile birlikte hayata geçirdiği “Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidana” projesi Muş’ta da hayat buldu.

ÇEKÜD Muş temsilcisi Mehmet Karabulut’un  girişimleri ve Muş İl Orman İşletme Müdürlüğü’nün desteği ile hayata geçirilen proje Muş Merkez Yavuz Selim İlkokulu’nda başlatıldı. İl Orman İşletme Müdürlüğü uzmanlarınca, Yavuz Selim İlkokulu öğrencilerine verilen dikim ve bakım eğitimleri ardından Muş Orman İşletme Müdürü , Yavuz Selim İlkokulu  Müdürü Ercan Solak ve ÇEKÜD Muş temsilcisi Mehmet Karabulut öğrencilere 600 adet çıplak köklü huş ağacı fidanlarını dağıttı. Fidanlar çimlendirme poşetlerine yerleştirilerek, toprakla buluşuncaya kadar öğrencilerin gözetiminde büyümesi sağlanacak.

ÇEKÜD gönüllüleri bir süre önce de Muş İl Orman İşletme Müdürlüğü’nün Kızılağaç Beldesi’ndeki 10.000 fidanlık ağaçlandırma projesi kapsamında izci öğrenciler, Muş Orman İşletme ve Fidanlık Müdürlüğü yetkilileri ile  birlikte  600 adet sarı çam ve kara çam fidanı dikilmişti.

 

2014-02-22T10:06:43+00:00Şubat 22nd, 2014|Muş Ağaçlandırma|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar