Minik Ellerden Büyük İşler Projesi Tuzla’da Hayat Buluyor

Anasayfa:///Minik Ellerden Büyük İşler Projesi Tuzla’da Hayat Buluyor

Minik Ellerden Büyük İşler Projesi Tuzla’da Hayat Buluyor

Derneğimizin ülke genelinde yürüttüğü Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidana Projesi kapsamında, İstanbul’un Tuzla İlçesinde bulunan 20 ilköğretim,19 ortaokul ve 16 lise olmak üzere toplam 55 okulda görevli çevre kulübü öğretmenleri için proje bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

tuzla1

Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuzla Belediyesi işbirliği ile yürütülen proje kapsamında 55 okulda eğitim alan 18 bin 708 öğrenciye çevre bilincinin aşılanması hedefleniyor. Eğitimlerin pratiklik aşamasında ise öğrencilere fıstık çamı tohumları dağıtılıp fidan yetiştirmeleri sağlanacak.

tuzla

Bilgilendirme toplantısında,  Tuzla İlçesinde yapılan projede yer alan okullardaki koordinatör öğretmenlere Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidana Projesi ve  uygulaması konusunda ayrıntılı bilgi verildi.

Örnek proje

Bilgilendirme toplantısında konuşma yapan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, “Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidana Projesi ile geleceğimiz olan çocuklarımıza yeni bir ufuk açıyoruz. Okulların sadece sınıflardan ibaret olmadığını bizzat kendi elleriyle kuru bir tohumdan yetiştirecekleri fidanları yine kendi elleriyle toprakla buluşturarak öğrenecekler. Bu projede sadece öğrenciler yer almayacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli bütün yönetici ve öğretmenler de yer alacak. Bu projede bizler de çocuklarımıza örnek olacağız”  dedi.

Eğitimlerle birlikte kampanyanın Tuzla’daki tüm eğitim kurumlarında hayat bulması hedefleniyor.

Toplantının ardından  İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek’in makamında proje hakkında detayların görüşülmesine devam edildi.

yekrek

2014-01-27T12:26:26+00:00Ocak 27th, 2014|Minik Ellerden Büyük İşler Projesi|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar