Mahmut Esad Coşan Hatıra Ormanına 500 Sedir Fidanı Daha

Anasayfa:///Mahmut Esad Coşan Hatıra Ormanına 500 Sedir Fidanı Daha

Mahmut Esad Coşan Hatıra Ormanına 500 Sedir Fidanı Daha

ÇEKÜD –  Niğde Çağrı Derneği işbirliği ile  Güllüce Köyü Göleti mevkiinde bulunan Prof. Dr. Mahmut Es’ad Coşan Hatıra Ormanı’nda 500 adet  sedir fidanı dikimi gerçekleştirildi.

Dikim etkinliğine Niğde Çevre Müdürlüğü yetkileri ile ÇEKUD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Süleyman Yorulmaz’ ın yanı sıra , Niğde Çağrı Derneği yöneticileri, Cevher Gençlik Spor ve İzcilik Derneği üyeleri, Güllüce Köyü halkı katıldı.

Etkinliğe katılan ÇEKUD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz, burada yaptığı konuşmada Doğa ile insan arasında bozulan dengeyi yeniden sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Çarpık şehirleşmenin insanı doğadan, topraktan, fidandan, böcekten, kuştan kopardığını ifade eden Yorulmaz, “Düzenlediğimiz etkinliklerle tekrar bu ortamı sağlamaya çalışıyoruz. Ormanlarımızı korumanın bir yolu da halkımıza bizzat kendi elleriyle fidan diktirmek. Öğrencilerimize tohum seti dağıtıyoruz. Kendi fidanlarını kendileri yetiştiriyorlar ve gidip ormana dikiyorlar. Böylece ağaçlandırma ve ormanları koruma bilincini yaygınlaştırmış oluyoruz” şeklinde konuştu.

Üçüncü kez gerçekleştirilen etkinlikte 1500 adet fidan tohumu toprakla buluşturuldu. Yapılan konuşmalarda,’ çevremize hep birlikte sahip çıkalım’ mesajı verildi. Etkinliğin sonunda misafirlere etli ekmek ve ayran ikram edildi.

nigdedikimii1 (1)

2014-01-31T17:52:17+00:00Ocak 31st, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar