KIRIKKALE’DE Yeşeren Fidanlar Toprakla Buluşuyor

Anasayfa:///KIRIKKALE’DE Yeşeren Fidanlar Toprakla Buluşuyor

KIRIKKALE’DE Yeşeren Fidanlar Toprakla Buluşuyor

ÇEKÜD- Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin ülke genelinde üç yıldan beri sürdüğü Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidana projesinin kapsamında geçen yıl Kırıkkale’de uygulanan projenin ikinci aşaması olan yeşeren fidanların toprakla buluşturulması etkinliği, Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD), Kırıkkale Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED), Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde Kırıkkale’de yapılacak.

Proje kapsamında bir yıl boyunca öğrencilerin kendi elleriyle yetiştirdiği fidanlar, 28 Mart 2013 Perşembe günü 09:30’da Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesindeki Hacıbey TOKİ konutları civarında düzenlenecek etkinlikle toprakla buluşturulacak.

Öğrencilerin kendi elleriyle yetiştirdiği fidanların yanında Orman İşletme Müdürlüğü tarafından sağlanan  bin fidan da etkinlik kapsamında alana dikilecektir.

Yeşeren fidanların toprakla buluşması etkinliğine, Namık Kemal ve Evliya Çelebi İlköğretim Okullarından 50’şer kişilik öğrenci gurubu ile birlikte Kırıkkale Valisi, İl Milli Eğitim Müdürü, Orman İşletme Müdürü, ÇEKÜD ve AKÇED’in temsilcileri de iştirak edecekler.

ÇEKÜD Kırıkkale temsilcisi Atilla Dulkadir ve AKÇED başkanı Mustafa Arı, yeşeren tohumların toprakla buluşturulması etkinliğine Kırıkkale’deki bütün çevre gönüllerini davet etmektedir.

2014-01-25T10:54:11+00:00Ocak 25th, 2014|Minik Ellerden Büyük İşler Projesi|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar