Kırıkkale’de Fidanlar Şehitlerimiz için Toprakla Buluşturuldu

Anasayfa://Kırıkkale’de Fidanlar Şehitlerimiz için Toprakla Buluşturuldu

Kırıkkale’de Fidanlar Şehitlerimiz için Toprakla Buluşturuldu

Çevre Kuruluşları Derneği (ÇEKUD) ve Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) işbirliğiyle 22 Nisan 2016 Cuma günü Üniversite Hatıra Ormanına Kırıkkale’nin 188 şehidi için fidan dikildi.

ÇEKUD İl Danışmanı Atila Dulkadir fidan dikimi sonrasında yaptığı açıklamada, ÇEKUD olarak tüm yurtta olduğu gibi Kırıkkale’de de ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Doğa ile insan arasında bozulan dengenin yeniden tesis etmek için toplumda çevre ve ahlak bilincini arttırarak, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre oluşmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Dulkadir, “Bugün KÜ ile iş birliği yaparak Kırıkkale’deki her bir şehidimiz için fidanları toprakla buluşturduk. Bu yönüyle bugünkü organizasyonumuz çok anlamlıydı. Şehitlerimiz vatanımız için canlarını feda ettiler. Bu topraklarda yaşamamızı onlara borçluyuz. Bu fidanlar şehitlerimiz için yeşerecek. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” diye konuştu.

Programda şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu, şehit aileleri ve diğer katılımcılara gül suyu ve lokum ikramında bulunuldu.

 

2016-04-27T08:38:50+00:00Nisan 22nd, 2016|ÇEKUD’den Haber Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar