Kahramanmaraş Borcunu Ödedi

Kahramanmaraş Borcunu Ödedi

‘Bir Fidan Borcun Var’ sloganı ile başlatılan ağaçlandırma kampanyası kapsamında Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren MERDAN Ahlak Kültür ve Çevre Derneği ile birlikte 28 Nisan günü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Karacasu Yerleşkesinde 2.400 adet fıstık çamı fidanı dikildi. Aynı gün İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesi bahçesinde 600 fidan dikildi.

Etkinliğe ÇEKÜD Başkan Yardımcısı Vural İSLAM, MERDAN Ahlak Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Av. Timur BORAHAN, KSÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim BEKTAŞ, ÇEKÜD Kahramanmaraş Temsilcisi Doç. Dr. Mehmet PAK, KSÜ Meslek Yüksekokulu Müd. Yard. Hakan Alparslan KELLEROĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yard. İbrahim ÖZDEMİR, İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesi Müdürü Eyüp KURT, Orman Bölge Müdürü Mustafa GEDİKLİ, KSÜ Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr. Mustafa ŞEKKELİ ile dernek üyeleri, çevre gönüllüleri ve öğrenciler katıldı.

ÇEKÜD Genel Sekreteri Av. Abdullah ÖZHÖLÇEK çevre bilinci ve ağaçlandırmanın önemi hakkında yaptığı konuşmasında “çevremiz bir bütün olarak 7 milyar insanlığın ortak yaşam alanıdır, dünyanın herhangi bir yerindeki yangının dumanı buraya zarar verirken, Kahramanmaraş’a dikilen fidanın oksijenini İstanbul’da soluyacağız”dedi.

KSÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim BEKTAŞ konuşmasında; dünyada sadece birkaç ülkede orman varlığının arttığını, ülkemizin de bunlardan birisi olduğunu söyledi.

Katılımcılar kendi elleriyle kendileri ve yakınları için fidanları diktiler.

Ağaçlandırma çalışmaları yemek ve dondurma ikramıyla son buldu.

Ağaçlandırma çalışmasına KSÜ Kahramanmaraş Meslek Yüksek Okulu ve İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesi Müdürlüklerinin yanı sıra Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü, KSÜ Orman Fakültesi Dekanlığı ve Lider Gençlik, İzcilik ve Spor Kulübü de katkıda bulundular.

Kahraman maraş dikim 2012 (19)

2014-01-27T18:03:28+00:00Ocak 27th, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar