İzmir Fidanlarımızla Yeşerdi

İzmir Fidanlarımızla Yeşerdi

ÇEKÜD, İzmir Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇEV), işbirliği ile 6 Mart 2011 Pazar günü, kamu ve gönüllü kuruluşların temsilcilerinin katılımı ile İzmir – Limontepe Mevkii’nde 2000 fidan dikti.

Fidan dikim programı Orman İşletme Müdür Yardımcısı Mehmet Sirac Batu, Gaziemir Orman İşletme Şefi Erdal Şahan, ÇEKÜD Başkanı Süleyman Yorulmaz, AKÇEV Başkanı Metin Koçer, AKÇEV Kurucu Üyesi Coşkun Velioğlu, ASİL Gençlik kulübü ile Simin Hanımlar Derneği yöneticileri ve çevre gönüllüsü çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirildi.

ÇEKÜD İzmir Danışmanı Av. Selahaddin Köse’nin selamlama konuşması ile başlayan etkinlikte ÇEKÜD Başkanı Süleyman Yorulmaz  “ÇEKÜD’ün misyonu insanlarda çevreye karşı duyarlılık, farkındalık ve bilinç  oluşturmaktır. Hedefimiz insanımızı esir düştüğü teknolojiden, doğaya çekmek; toprakla, ağaçla, otla, kuşla, böcekle, karıncayla buluşturmaktır.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de buluşmaktan, binlerce fidanı bir kez daha toprakla buluşturmaktan dolayı mutluyuz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen AKÇEV yönetim kuruluna, üye ve çalışanlarına, “sen yoksan kimse yok” kampanyamıza “ben varım” diyerek katkıda bulunan saygıdeğer halkımıza, sevgili gençlere, bize her türlü yardımı gösteren Çevre Orman Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

AKÇEV Kurucu Üyesi Coşkun Velioğlu konuşmasında “Güzel insanı, Allah güzel bir doğanın içine koydu. Onunla güzel yaşamayı ve güzel yaşarken de ebedi mutluluğu kazanmanın yollarını gösterdi. 1400 sene önce Peygamber Efendimiz yeşili kesmenin yasak olduğunu, çevreye saygı duymamız gerektiğini ve bütün kâinatın insanlığın hizmetinde olduğunu bildirdi. İnsanlar bunu unutunca kendi ellerimizle doğayı da tabiatı da mahvettik. Biz diktiğimiz her fidan ile doğanın ve insanlığın kurtarılmasına ufak bir katkıda bulunuyoruz. Bu yüzden bizlere ciddi sorumluluk düşüyor.” diyerek konunun önemine vurgu yaptı.

Yaklaşık 300 kişinin katıldığı törende Gaziemir Orman İşletme Şefi Erdal Şahan fidan dikim tarifi yaptı ve şenlik havasında gerçekleştirilen törende 2000 fidan toprakla buluşturuldu.

2014-01-24T15:37:29+00:00Ocak 24th, 2014|2010-2011 Sen Yoksan Kimse Yok|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar