İzmir Buca’da Bin Adet Fıstık Çamı Dikimi Yapıldı

Anasayfa:///İzmir Buca’da Bin Adet Fıstık Çamı Dikimi Yapıldı

İzmir Buca’da Bin Adet Fıstık Çamı Dikimi Yapıldı

Şenlik havasında gerçekleştirilen fidan dikim törenine İzmir Orman İşletme Müdürlüğü temsilcileri, ÇEKÜD Yönetimi, AKÇEV üyeleri ve çevre gönüllüleri katıldı.

İzmir Menderes Kısık Köy Havaalanı mevkiinde düzenlenen törende, Buca Orman İşletme Şefi Mehmet Çaprazlı, ÇEKÜD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dikici, ÇEKÜD İzmir İl temsilcisi Avukat Selahattin Köse,  AKÇEV Başkanı Coşkun Velioğlu ve birer konuşma yaptı. Konuşmalarda ÇEKÜD’ün yurt genelinde devam ettiği ‘Tohumdan Fidana’ kampanyasıyla yeşile, ağaca olan sevgi seline vurgu yapıldı.

ÇEKÜD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dikici, ÇEKÜD’ün özellikle kamu yararı statüsü almasından sonra gerçekleştirdiği çalışmalara olan ilgiye vurgu yaparak, ”Türkiye’de şu an sağduyulu çevrecilik denince akla ÇEKÜD geliyor’ dedi.

AKÇEV Başkanı Coşkun Velioğlu da, 1990’lı yıllarda Türkiye’de henüz Çevre Bakanlığı yokken Prof.Dr. M.Es’ad Coşan’ın teşvikiyle çevre derneklerini kurduklarını ve çocuklara ağaç sevgisinin aşılandığına dikkat çekti.

Buca Orman İşletme Şefi Mehmet Çaprazlı’nın katılımcılara fidan dikimi gibi faydalı bir hizmet konusunda teşekkür etmesinin ardından bin adet fıstık çamı toprakla buluşturuldu. Tören, Sarnıç Piknik Alanında yapılan piknikle sona erdi.

2014-03-18T11:31:30+00:00Mart 18th, 2014|İzmir Ağaçlandırma|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar