İstanbul İlkbahar Ağaçlandırma Çalışmaları Tamamlandı

Anasayfa:///İstanbul İlkbahar Ağaçlandırma Çalışmaları Tamamlandı

İstanbul İlkbahar Ağaçlandırma Çalışmaları Tamamlandı

ÇEKÜD 2012 yılında ‘Bir Fidan Borcun Var’ sloganıyla başlattığı ağaçlandırma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İlkbahar kampanyasına Türkiye’nin dört bir tarafından olduğu gibi İstanbul’dan da ciddi destek alan ÇEKÜD, on binlerce tüplü çam fıstık fidanını öğrencilerin elleriyle toprakla buluşturuyor.

Binlerce öğrencinin katılımıyla eğitim amaçlı gerçekleştirilen etkinliklerde öğrenciler bir yandan kendi elleriyle fidan dikmenin ve tabiatla iç içe olmanın mutluluğunu yaşarken diğer yandan çevre konusundaki bilinç düzeylerini artırıyor.

Geçen hafta boyunca Ümraniye Kazım Karabekir İlköğretim Okulu, Özel İfran Eğitim Kurumları, Kübra Anaokulu, Esenler Gaziler İlköğretim Okulu, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Internatıonal School, Gökyüzü Eğitim Kurumları, Zinde Gençlik, Spor ve izcilik Kulübü, Birikim Eğitim Kurumları, THK Gaziler İlköğretim Okulu ile yapılan etkinliklerde on binlerce fidan dikildi.

2012 yılı ilkbahar ayında ‘Bir Fidan Borcun Var’ sloganı ile başlatılan ağaçlandırma çalışmasına destek veren tüm kurumlara teşekkür ediyoruz.

2014-01-29T19:16:24+00:00Ocak 29th, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar