ISO’dan ÇEKUD’e Enerji Verimliliği Proje Ödülü

Anasayfa://ISO’dan ÇEKUD’e Enerji Verimliliği Proje Ödülü

ISO’dan ÇEKUD’e Enerji Verimliliği Proje Ödülü

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO), enerjiyi verimli kullanarak sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlayan firmaları teşvik amacıyla düzenlediği “Enerji Verimliliği Ödülleri” sahiplerini buldu.

İSO’da düzenlenen Enerji Verimliliği Ödül Töreni, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal BAHÇIVAN’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Ödül töreninde Özel Kategoride “Enerji Verimli Gezici Ev Projesi” ile ÇEKUD üçüncülük ödülüne layık görüldü. İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan tarafından takdim edilen ödülü ÇEKUD Yönetim Kurulu Başkanı Av. Muzaffer Özcan teslim aldı.

Özcan proje hakkında bilgiler verdi. “Proje ile bireylerin, enerji ve su tüketimleri, bu tüketimlerden kaynaklı çevreye verdikleri zararlar ve atık yönetimi konularında daha bilinçli hale gelmeleri sağlanarak, toplumda farkındalık yaratmak amaçlanmıştır. Projenin uygulanması sürecinde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanıldığı; enerji verimliliği, su verimliliği, atık su geri kazanım sistemleri ve atık yönetimi konularında gerek görsel gerekse fiziki araçlarla donatılan bir “Enerji Verimli Gezici Ev” kurulmuştur. Enerji Verimli Gezici ev ile İstanbul’da 22.000 öğrenciye enerji Verimliliği konusunda eğitimler verilmiştir.”

2017-11-16T12:03:03+00:00Eylül 29th, 2017|ÇEKUD’den Haber Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar