İnegöl Esnafından Büyük Destek

Anasayfa://İnegöl Esnafından Büyük Destek

İnegöl Esnafından Büyük Destek

Halkın ve esnafın yoğun ilgi gösterdiği kampanyada toplanan fidanlar, 30 Nisan 2011 Cumartesi günü İnegöl’ün Alanyurt Mahallesinde Belediye’ye ait 9.500 metrekarelik yeşil alana düzenlenen törenle dikildi.

Fidan dikim töreni; ÇEKÜD ve İnegöl Çevre Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, İnegöl Belediye Başkanı, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarı, Esnaf Odalarının temsilcileri, Milletvekili adayları, İlçe Müftüsü ve halkın katılımı ile gerçekleştirildi.

Törende konuşan İnegöl Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş, daha yeşil bir İnegöl için çalıştıklarını, bu etkinliğin kampanya vesilesiyle oluşturulacak korular zincirinin ilki olduğunu söyleyerek, bağışçılara ayrı ayrı teşekkür etti. Kutlu Doğumun 1440. Yılı münasebetiyle korunun ismini “Kutlu Doğum Hatıra Korusu” koyduklarını, konferanslar dizisi şeklinde yapılan klasik kutlu doğum kutlamalarından farklı olarak Peygamber Efendimizin ağaç dikme konusundaki sünnetini fiiliyata geçirme gayreti içinde olduklarını ifade etti. Aktaş;”İnsanların maddi durumları iyi olur; okul yapar, cami yapar, sağlık ocağı yapar, ama bu faaliyetin yapılması için maddi durumun iyi olmasına gerek yok. Herkes 7630’a göndereceği 1 sms karşılığı etkinliğe katkıda bulunabilir” dedi.

Belediye Başkanından sonra söz alan İnegöl Çevre Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Arslan, ağaç dikmekle hava kirliliğine bir nebze çare olmaya çalıştıklarını, ekmeğini ağaçtan çıkaran İnegöl esnafına ağaç dikmenin herkesten daha çok yakışacağını ifade ederek, kampanya süresince her hafta bir koruluk oluşturulacağını belirtti.

ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz da yaptığı konuşmada plansız kentleşmenin, trafik ve otopark sorunlarının en önemli çevre sorunları arasında bulunduğunu ifade ederek, temiz bir çevre için kişisel yanlış alışkanlıkların ve her türlü kaynak israfının terk edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Konuşmaların ardından İnegöl Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş, ÇEKÜD Başkanı Süleyman Yorulmaz’a bir plaket takdim ederken, Süleyman Yorulmaz da Belediye Başkanı’na çini hayat ağacı tablosu hediye etti. Program fidanların dikimi ve katılımcılara gül lokumu ikramı ile sona erdi.

inegöl2

2014-01-24T17:21:50+00:00Ocak 24th, 2014|Cevre Haberleri|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar