Hava Kirliliğine Online Takip

Anasayfa://Hava Kirliliğine Online Takip

Hava Kirliliğine Online Takip

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, hava kirliliğiyle daha etkin mücadele edebilmek için ülke genelinde şu ana kadar 27 tesise ait 91 bacayı, online olarak izlemeye başladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri Tebliği ve bu tebliğe bağlı olarak yayımlanan genelge ile tesislerin bacalarına taktırmak zorunda olduğu sürekli emisyon ölçüm sistemlerinin kurulması ve elde edilen verilerin depolanması, verilerin geçerli kılınması ve devamında Bakanlık merkezine çevrimiçi (online) aktarılmasıyla ilgili hususlar düzenledi. Bunun üzerine, ülke genelinde şu ana kadar 1 adet petrokimya, 1 adet atık bertaraf, 5 adet kimya, 3 adet metalurji, 2 adet demir çelik, 4 adet enerji, 4 adet otomotiv, 3 adet ağaç işleri, 2 adet çimento, 2 adet yapı işleri sektöründe olmak üzere toplam 27 tesis ve bunlara bağlı 91 baca için sistem kuruldu ve online takibe alındı.

Bakanlık, hava kalitesi izleme ağını genişletme çalışmaları kapsamında, 2014-2015 yıllarında toplam 20 adet daha, hava kalitesi izleme istasyonu kuracak.

 

Kaynak : Milliyet
Bu haber kamu yararına paylaşılmıştır.

2014-05-07T09:43:44+00:00Mayıs 7th, 2014|Cevre Haberleri|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar