Güngören’de yeşeren fidanlar moral verdi

Anasayfa:///Güngören’de yeşeren fidanlar moral verdi

Güngören’de yeşeren fidanlar moral verdi

Geçtiğimiz aylarda Güngören Belediye Başkanlığı, Güngören Kaymakamlığı, Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) işbirliği ile Güngören’deki ilkokul ve ortaokullarda başlatılan ”Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidana” projesinde dağıtılan fidanlar bir bir umuda dönüşüyor.

Haznedar Abdi İpekçi İlköğretim okulu 4. sınıf öğrenci olan Esma Nur Ünal’dan ÇEKÜD’e ulaşan mesaj, yeşeren bu umutların son adreslerinden birisi oldu. Esma Nur gönderdiği mesajında, ”Tohumdan fidana kampanyasında okulumuzda dağıtılan tohumları ektim bir tanesi yeşerdi, diğerini ise bekliyorum” diyerek, ”Yeşeren tohumun resmini sizlerle paylaşmak istedim. İnşallah bu tohum günün birinde kocaman bir ağaç olur” temennisini dile getirdi.

Mesajı kamuoyu ile paylaşan ÇEKÜD Genel Sekreteri Cengiz Kömürcü, ”Esma’nın dilediği kocaman ağaca hayat kaynağı olan bir fidanın aşıladığı umudu hissetmek ve geleceğe bırakılacak kalıcı bir mirasın belgesi olan bir fotoğrafı görmek bizleri de heyecanlandırdı. ÇEKÜD Ailesi olarak, Esma Nur gibi nice yüreklere ve yarınlarına umutla bakan gönüllülere teşekkürü borç biliriz” değerlendirmesinde bulundu.

 

2014-01-27T12:34:20+00:00Ocak 27th, 2014|Minik Ellerden Büyük İşler Projesi|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar