Expo Antalya Açıldı

Anasayfa://Expo Antalya Açıldı

Expo Antalya Açıldı

Türkiye’nin ilk EXPO’su Antalya’da dün resmen açıldı. 52 ülkenin katıldığı EXPO 2016 Antalya’yı 8 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Teması “Çiçek ve çocuk”, sloganı “Gelecek nesiller için yeşil bir dünya”, alt temaları “tarih”, “biyo-çeşitlilik”, “sürdürülebilirlik” ve “yeşil şehirler organizasyonu” olan Botanik EXPO 2016 Antalya, Türkiye’nin bugüne kadar üstlendiği en büyük uluslararası organizasyonlar arasında yer alıyor. Bin 121 dönümlük alanda kurulu EXPO 2016’ya katılmak üzere 52 ülke sözleşme imzaladı.

Botanik EXPO’lar içinde Antalya, Osaka’da 1990 yılında düzenlenen ve 78 ülkenin katıldığı EXPO’dan sonra ikinci sırada. EXPO alanında inşa edilen Kongre Merkezi, Amfitiyatrolar, Kır Aktivite Alanı, Çocuk Adası, Kültür ve Sanat Sokağı gibi alanlarda; ulusal ve uluslararası konserler, çocuk tiyatroları, ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlar, interaktif çocuk atölyeleri, milli ve özel gün etkinlikleri, Ramazan ayı etkinlikleri, lunapark ve geleneksel çocuk oyunları gerçekleştirilecek.

Kongre merkezi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü FAO’nun 30. Avrupa Bölge Konferansına da ev sahipliği yapacak. Başlığı “Gıda Güvenliği” olacak kongreye, 54 ülkenin tarım bakanları katılacak.

Kaynak: Hürriyet

Bu haber kamu yararına paylaşılmıştır.

2016-04-25T08:36:04+00:00Nisan 25th, 2016|Cevre Haberleri|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar