Ege, Trakya ve Akdeniz’de Yeni Sezonun ‘’Tohumdan Fidana’’ Kampanyası Start Aldı

Anasayfa:///Ege, Trakya ve Akdeniz’de Yeni Sezonun ‘’Tohumdan Fidana’’ Kampanyası Start Aldı

Ege, Trakya ve Akdeniz’de Yeni Sezonun ‘’Tohumdan Fidana’’ Kampanyası Start Aldı

ÇEKÜD’ün yurt genelinde başlattığı ’Minik Ellerden Büyük İşler Tohumdan Fidana’ kampanyasında Aralık ayındaki duraklarımızdan birisi de Uşak oldu.

Çevre Kültür ve Ahlak Derneği, Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği halinde 12 okulda  3.000 öğrenci kampanyaya katılacak.  Kampanyada yer alacak okullar ise şöyle: Uşak İmam Hatip Ortaokulu, Akabinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Ömer Bedrettin Uşaklı Ortaokulu, Ahmet Ali Aşçı Ortaokulu, Besim Atalay Ortaokulu, Hasan Hilmi Ortaokulu, Eşe Halil Erdoğdu Ortaokulu, Halit Ziya Uşaklıgil Ortaokulu, Mehmet Sesli Ortaokulu,  Alper Günbayram Ortaokulu ve Ergenekon Ortaokulu… Söz konusu okulların bir kısmında öğrencilere çevre eğitimi verilerek, tohum setlerinin dağıtımı yapıldı.

Öte yandan Tekirdağ’da 14 okulda 2700 öğrencinin katılımı ile kampanyada önemli bir aşama kaydedildi. ÇEKÜD Tekirdağ Bölge Temsilcisi Ümit Yadiğar, eğitimlerle başlatılan ağaçlandırma seferberliğinin ilk adımında öğrencilere ağaç sevgisinin ve çevre şuurunun aşılanması vesile olduklarını söyledi.  Yadiğar, pilot çalışmasının neticesinde öğrencilerden en güzel fidana yetiştirenlere Mart ayında özel hediyeler verilerek ödüllendireceklerini söyledi. Projeye Hüseyin Pehlivan İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, İnönü Ortaokulu, Süleymanpaşa İlkokulu, Mehmet Akif İlkokulu, Altınova Ortaokulu, Tekirdağ İmam Hatip Ortaokulu, Hacı İlbey Ortaokulu, Özel Fatih Koleji, Muratlı İmam Hatip Ortaokulu, Malkara İmam Hatip Ortaokulu ve Şarköy İmam Hatip Ortaokulu’nun öğrencileri katıldı.

‘’Minik Ellerden Büyük İşler Tohumdan Fidana’’ kampanyasına ilgi gösteren bir başka bölge de Hatay oldu. Geçen sene Kisecik Köyü İlkokulunda 98 öğrenci ile pilot uygulama yapılan kampanyada bu sene beş bin öğrencinin katılımı ile devam ediyor. Bu sezonki çalışmalara Antakya Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine çevre eğitimi ve proje uygulama eğitimi verilerek başlandı.

ÇEKÜD Hatay Bölge Temsilcisi Recep Aydöner yaptığı açıklamada, ‘’Geleceği emanet edeceğimiz gençlere ormanı, toprağı ve çevre bilincini şimdiden kazandırmak için geçtiğimiz yıl başladığımız Tohumdan Fidana Projesine bu yıl beş bin öğrenci katılacak. Hatay’da bu dönem 20 okulda uygulanacak projemizle yetişen fidanlar, önümüzdeki sene ekim ayında yine öğrenci ve eğitimcilerin katılımı ile toprakla buluşturulacak’’ dedi

2014-03-12T19:20:55+00:00Ocak 27th, 2014|Minik Ellerden Büyük İşler Projesi|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar