Dünya Çevre Gününde ÇEKÜD’ten Dev Proje

Anasayfa://Dünya Çevre Gününde ÇEKÜD’ten Dev Proje

Dünya Çevre Gününde ÇEKÜD’ten Dev Proje

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD), İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile İstanbul da bulunan Meslek Liselerine yönelik yapılması planlanan “ Elektronik Atık ve Geri Dönüşüm Projesi ” basın tanıtım toplantısı, 5 Haziran 2014 ‘te, İOSB Teknik Koleji’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya; Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş, İkitelli OSB Başkan Vekili Nihat Tunalı, ÇEKÜD Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Dikici, Ziya Er, ÇEKÜD Genel Sekreteri C.Talha Kömürcü, çok sayıda okul müdürü, öğretmen ve öğrenci katıldı.

Açılış konuşmasında, ÇEKÜD Genel Sekreteri C.Talha Kömürcü; yaklaşık 40000 öğrenciyi kapsayan projenin tanıtım sunumunu yaptı.

Tanıtım filmlerinden sonra, mikrofona gelen ÇEKÜD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dikici;

“Bizim çevreciliğimiz; Avrupa’da sanayileşmenin ardından çevre felaketlerinin yaşanması ile ortaya çıkan bir duyarlılık değildir. Daha sonraları küresel güçlerin kontrolüne geçmiş bir protesto hareketi hiç değildir.

Kainatı Yaratan Allah, bize çevreyi emanet etmiştir. Yaratılmışların en şereflisi olan insana “benim yeryüzündeki halifem”  demiştir. Bize düşen çevre emanetine sahip çıkmaktır.

“Kıyametin kopacağını bilseniz elinizde fidan var ise onu dikin” diyen Peygamber tüm hayatında sade yaşamı, temizliği ve mükemmel ahlakı ile bizim için örnek bir çevrecidir.

Bizim çevreciliğimizin temeli inancımızdır.

“Bizim çevreciliğimiz bağımsız fikir sahibi çevreciliktir. Türkiye’de artık sağduyulu çevrecilik deyince akla ÇEKÜD geliyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş, İkitelli OSB Başkan Vekili Nihat Tunalı da konuşmalarında;  ÇEKÜD ve Proje hakkında olumlu görüşlerini belirttiler. Tören, Fuaye salonundaki çevre etkinlikleri ile sona erdi.

2014-06-05T16:07:11+00:00Haziran 5th, 2014|ÇEKUD’den Haber Var|1 Comment

1
Yorumlar

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ömer Faruk Kültür Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ömer Faruk Kültür
Ziyaretçi

tebrik ederim çok faydalı proje