DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÇAĞRI !!! “BİR KAP SU DA SEN VER “.

Anasayfa://DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÇAĞRI !!! “BİR KAP SU DA SEN VER “.

DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÇAĞRI !!! “BİR KAP SU DA SEN VER “.

Yaz günlerinin gelmesi ve hava sıcaklıklarının artması ile birlikte su bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarını unutmayan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar(DKMP) Genel Müdürlüğü ekipleri sokak hayvanları için uygun yerlere su kapları yerleştiriyor.

Sokak hayvanları için seferber olan DKMP bölge müdürlükleri ekipleri, bırakılan su kaplarına yaz boyunca su bırakacak ve sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının su ihtiyacının karşılanması sağlanacak.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan DKMP Genel Müdürü Nurettin Taş; “Bakanlık olarak, bütün canlıların hayat kaynağı hava, su ve toprağı korumak ve canlıların yaşamlarını devam ettirilmesi için gerekli tedbirleri almakla mesulüz. Bütün hayvanlar, türüne has hayat şartları içinde hayatlarını sürdürme hakkına sahiptirler. Bizlerin üzerine düşen vazifelerden biri de bütün canlıların yaşam hakkına destek vermek, onlar için sürdürülebilir bir çevre ve gelecek temin etmek için çalışmaktır” dedi.

“Susuyorum Ama Konuşamıyorum”  projesi kapsamında, 2011 yılında Ülke genelinde 40.000  adet su kabı dağıttık. Yine geçtiğimiz aylarda Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katıldığı bir tören ile İzmir’de 2000 adet su kabı ve 3 adet otomatik su ve yem odağı dağıttık. Diğer illerimizde de benzer çalışmalara devam ediyoruz. Ancak bu gibi sokak hayvanlarının refahını artırıcı çalışmalarda, halkımızdan ve sivil toplum kuruluşlarından da destek bekliyoruz. Herkes kapısının önüne bir kap su koyarsa bu sıcak günlerde susuzluk çeken hayvanlar için çok büyük iyilik etmiş olur” açıklamasında bulunan DKMP Genel Müdürü Nurettin Taş, “Geleceğimiz  olan çocuklarımıza her canlının bu dünyada bulunmasının bir sebebi hikmeti bulunduğunu ve hayvanların korunmaya muhtaç canlılar olduğunu anlatarak, hayvan sevgisini aşılamalı ve bu kaplara su doldurma görevini onlara vererek bu sevgiyi pekiştirmeliyiz” dedi. Genel Müdür Taş; “Sıcaklıkların artışıyla birlikte Ülkemizin her yerinde vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı davranması gerektiğini hatırlatıyor, hayvanların su ihtiyacının karşılanmasında herkesten destek bekliyoruz” dedi.

 Bu haber kamu yararına paylaşılmıştır.

 

 

 

2015-08-10T09:21:03+00:00Ağustos 10th, 2015|Cevre Haberleri|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar