Daha Yeşil Bir Ülke İçin Elele

Anasayfa:///Daha Yeşil Bir Ülke İçin Elele

Daha Yeşil Bir Ülke İçin Elele

Çağrı İlim Kültür Çevre ve Ahlak Derneği işbirliği ile Niğde’de yüzlerce fidan dikildi.

Niğde Üniversitesi öğrencileri ve çok sayıda çevre gönüllüsünün katıldığı programda 950 adet fidan toprakla buluşturuldu.

Daha Yeşil Bir Başkent İçin Elele

Ankara fidan borcunu ödemek için 5000 fidanı toprakla buluşturdu

İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun bir çok bölgesinde ilgi ve heyecanla karşılanan ‘Bir Fidan Borcun Var’ kampanyası kapsamında on binlerce fidan toprakla buluşturuldu. Kampanyanın son adresi ise başkent Ankara oldu.

Ankara’da geneleksel hale gelen ağaç dikim şenliğinin altıncısı ÇEKÜD – AHİMDER işbirliği ve Ağaçlandırma Bölge Müdürlüğü desteği ile yapıldı.

Piknik havasında geçen etkinliğe SOGEL ve ÇEKÜD Yönetim kurulu üyeleri yanında ASİLDER, AKTİF GENÇLİK, AHİMDER, ÇANKAYA ÇEKÜD BİLİMDER, DİKİMEVİ ÇEKÜD, İNHİZDER, KEÇİÖREN ÇEKÜD, KEDDER, PAKDER, SİNCAN ÇEKÜD Yönetim Kurulu üyeleri, çok sayıda bürokrat, çevre gönüllüsü, veliler ve öğrencilerden oluşan yüzlerce Çevre gönüllüsü katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Ankara Sosyal Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ALDANMAZ, ağaçlandırma çalışmalarının milli ve manevi görevlerimizden biri olduğunu hatırlattı. ALDANMAZ, ÇEKÜD işbirliğinde böyle bir çalışmaya imza atmaktan ve ÇEKÜD heyetini Ankara’da ağırlamaktan dolayı onur duyduğunu belirterek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra söz alan ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman YORULMAZ ise, sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin önemine dikkat çekti. Ankara’da çevre dostlarıyla bir arada  bulunmaktan ve başkentin yeşil çevre varlığına katkı yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden YORULMAZ, konuşmasının son bölümünde ise doğru fidan dikmenin önemine dikkat çekerek fidan dikim tarifi yaptı.

Konuşmaların ardından programa katılan çevre gönüllüleri Ankara Orman Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan alana giderek fidan dikimlerini gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarda 5.000 adet sedir fidanı toprakla buluşturuldu.

Dikimin ardından ASİLDER tarafından yapılan izci şenliği, AKTİF GENÇLİK tarafından yapılan Bilek Güreşi Müsabakaları, Palyaço eşliğinde çocuklar için yapılan animasyonlar, hanımlar tarafından açılan yemek standı, BURÇAK Kreş ve Anaokulu ile MİRCAN Kreş ve Anaokulu öğrencileri programa renk kattı.

2014-01-27T18:07:27+00:00Ocak 27th, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar