ÇEKUD’den ‘Su Kullanma Bilinci’ Seminerleri

Anasayfa://ÇEKUD’den ‘Su Kullanma Bilinci’ Seminerleri

ÇEKUD’den ‘Su Kullanma Bilinci’ Seminerleri

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği ÇEKUD; İSKİ işbirliği ile İstanbul genelinde 340 okulda gerçekleştirmeyi planladığı “Su Kullanma Bilinci” seminerlerine başladı.

Çekud’un açıkalmasında; “Kuraklık ve küresel iklim değişikliğinin sonucu olarak; yağış miktarındaki düşüşten dolayı, içilebilir su kaynaklarının giderek azalması nüfus artışındaki oranla birlikte, kullanılabilir su ihtiyacının her geçen gün artması ile, su kullanma bilinci günümüzde daha da önem kazanmış durumda.

Bu amaçla; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Temel Eğitim Bölümü, Orta Eğitim Bölümü, Mesleki ve Teknik Eğitim Bölümü ve Dini Eğitim Bölümü öğrencilerine su tasarrufu konusunda eğitimler planlanmıştır.

Suyun arıtılarak musluklara kadar devam eden serüveninin de anlatıldığı seminerlerde, kullanılmış suların atık su arıtma tesislerinden deniz deşarjına kadar olan işlemleri hakkında da bilgiler verilecek.

İçme suyu havzalarının ve derelerin kirletilmemesinin de su kaynaklarını korumak için elzem olduğu ülkemizde, bu seminerlerin önemli bir farkındalık oluşturması ve yurt genelindeki tasarruf eğitimi çalışmalarına öncülük etmesi hedefleniyor” ifadelerine yer verildi.

Çalışmayla ilgili yarıntılı bilgiye http://www.cekud.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.

 Bu haber kamu yararına paylaşılmıştır.

2016-01-22T08:59:14+00:00Ocak 22nd, 2016|Cevre Haberleri|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar