ÇEKÜD’den Sivas’ın Üşüyen Topraklarına Binlerce Fidan

Anasayfa:///ÇEKÜD’den Sivas’ın Üşüyen Topraklarına Binlerce Fidan

ÇEKÜD’den Sivas’ın Üşüyen Topraklarına Binlerce Fidan

Sivas Belediyesi, ÇEKÜD – Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği ile ağaçlandırma çalışması için protokol imzaladı.

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, imza töreninde yaptığı konuşmada, ÇEKÜD ile imzaladıkları protokolle Yukarı Tekke Mezarlığı’nın eteklerindeki alanda, 10 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını söyledi.

Bu konuda Sivaslılardan destek beklediğini belirten Ürgüp, verilecek desteğin yeşile ve ağaca verilmiş bir destek olduğunu ifade etti.

ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz ise derneklerinin ‘Sen Yoksak Kimse Yok Kampanyası’ kapsamında imzalanan protokol çerçevesinde Sivas’ta ağaçlandırma çalışması yapacaklarını söyledi.

Derneklerinin 1999 yılından itibaren çevre sorunlarının çözümüne katkı sağladığını anlatan Yorulmaz, Sivas Belediyesi ile sosyal içerikli bir projeyi hayata geçireceklerini kaydetti. Yorulmaz, Sivaslıların kampanyalarına katkı sağlamalarını isteyerek, kampanyalarına katılmak isteyenlerin 5 TL karşılığında bir fidan bağışında bulanabileceklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Ürgüp ve Yorulmaz, ağaçlandırma çalışmasıyla ilgili protokolü imzaladı. ÇEKÜD olarak Sivas Belediyesi, Sivas halkına ve AKÇED derneğine çok teşekkür ediyoruz.

2014-01-22T21:09:10+00:00Ocak 22nd, 2014|2010-2011 Sen Yoksan Kimse Yok|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar