ÇEKÜD’den Adıyaman’a 4 Bin Fidan

Anasayfa:///ÇEKÜD’den Adıyaman’a 4 Bin Fidan

ÇEKÜD’den Adıyaman’a 4 Bin Fidan

adiyaman1 (1)

Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği ve Safvan Eğitim Yardımlaşma ve Çevre Derneği işbirliği, Çevre Orman İl Müdürlüğü ve Adıyaman Belediyesi destekleriyle 23 Ocak Pazar günü yapılan etkinlikle, 4 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Anadolu’da, sahabeden Safvan bin Muattal hazretlerinin kabri çevresinde yapılan etkinliğe Adıyaman Vali Vekili Aydin Börü, Adıyaman Belediye Başkanı Muhammed Necip Büyükaslan, AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, CHP Milletvekili Şevket Köse, Samsat Kaymakamı Recai Karal, Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, basın mensupları ve ‘Çevre Gönüllüleri’ katıldı.

Safvander Yön. Kur. Bsk. Dr. Sadık Çağ, Çeküd Yön. Kur. Bşk. Süleyman Yorulmaz, Adıyaman Belediye Başkanı Muhammed Necip Büyükaslan törende birer selamlama konuşması yaptılar.

Adıyaman Vali Vekili Aydin Börü de törende yaptığı konuşmada çevre sorunlarının günümüzün en önemli meselelerinden olduğunu, çevre felaketleri gelmeden önce tedbir alınması gerektiğini söyledi. Börü “ülkeler çevre sorunlarıyla mücadele etmek için milyon dolarlık bütçeler ayırıyorlar. Ülkemizde de Çevre ve Orman Bakanlığı ciddi bir mücadele içerisinde. Ancak bu mücadelenin devlet eliyle yapılmasından daha ziyade sivil toplum örgütlerinin, gençlerimizin ve çocuklarımızın eliyle yapılması daha farklı bir anlam ifade etmektedir.” dedi.

Protokol üyeleri ve halkın fidan dikimlerinin ardından verilen toplu yemek ikramı ile tören sona erdi.

2014-01-25T11:53:00+00:00Ocak 25th, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar