ÇEKÜD Temsilcilerinin Sonbahar Heyecanı

Anasayfa:///ÇEKÜD Temsilcilerinin Sonbahar Heyecanı

ÇEKÜD Temsilcilerinin Sonbahar Heyecanı

ÇEKÜD’ün yurt genelindeki temsilcileri, sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte başta ağaçlandırma konusu olmak üzere çevreyle ilgili duyarlılığı artırıcı faaliyetler için kolları sıvadı.

ÇEKÜD’ün il temsilciliklerinden sorumlu olan Genel Başkan Yardımcısı Vural İslam, derneğin üye ve temsilcilerine yeni dönemde başarılar dileyerek, bir fidanın sağlıklı yetişmesinin ona gösterilen özene bağlı olduğunu söyledi. İslam, ‘’Sonbaharda, fidanlara uygulanan toprağın kabartılarak havalanması, fidan etrafındaki otların temizlenmesi ve kış öncesi çıta ile desteklenmesi gereken fidanların tespit edilerek çıtalama yapılması gerekiyor” dedi.

Dikilen fidanların ilkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda iki kere çapalanması gerektiğini hatırlatan Vural İslam, ”Bir Fidan Borcun Var” ve “Tohumdan Fidana” projeleri kapsamında farklı bölgelerde toprakla buluşturulan fidanların bakımının sonbahara girmeden önce yapılması gerektiğini bu işlemleri yaparken de illerin mevsimsel özelliklerinin dikkate alınması gerektiği söyledi.

Vural İslam, temsilcilere tavsiyelerini şöyle sıraladı:

* Ülke genelindeki çevre dostlarımızla birlikte kurum ve kuruluşlarla işbirliğine girip ağaçlandırma çalışmaları yapıyoruz. Bu yeterli olmuyor. Bakım çalışmalarının da bu gayretlerin devamında gelmesi gerekiyor. Temsilcilerimiz gerektiğinde derneğimizin merkeziyle irtibata geçip fikir alışverişinde bulunabilirler.

* Düzenleyeceğimiz etkinliklerle gönüllülerimizin de fidan bakımı konusunda hassas davranmalarını rica ediyoruz.

* Şenlik havasında yapılacak bakımlar sırasında çekilecek fotoğrafların sosyal medyada ve web sayfamızda kamuoyuyla paylaşılması ÇEKÜD ailesine moral verecektir.

* Yeni dönemde ailemize katılmak isteyen tüm çevre dostlarını bekliyoruz…

2014-02-01T10:51:15+00:00Şubat 1st, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar