ÇEKUD Şırnak İl Danışmanı ve E-DER Şırnak İl Temsilcisi Abdullah Kirazlı, MEB Tarafından Yılın Öğretmeni Seçildi

Anasayfa://ÇEKUD Şırnak İl Danışmanı ve E-DER Şırnak İl Temsilcisi Abdullah Kirazlı, MEB Tarafından Yılın Öğretmeni Seçildi

ÇEKUD Şırnak İl Danışmanı ve E-DER Şırnak İl Temsilcisi Abdullah Kirazlı, MEB Tarafından Yılın Öğretmeni Seçildi

 ÇEKUD Şırnak İl Danışmanı ve E-DER Eğitim ve Değişim Derneği Şırnak İl Temsilcisi  Abdullah Kirazlı, MEB tarafından yılın öğretmeni seçildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘2015 yılının farkındalık yaratan öğretmenleri’ olarak duyurulan ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ kutlama programlarına, ÇEKUD Şırnak İl Danışmanı ve E-DER Şırnak İl temsilcisi Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmeni Abdullah Kirazlı katıldı.

 Şırnak İdil Özen Ortaokulunda 5 yıldır Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapan Abdullah Kirazlı yılın öğretmeni seçildi. Mecburi hizmetini tamamlamış olmasına rağmen Şırnak’ta zor şartlar altında görevini ifa etmeye devam eden Kirazlı, yoğun bir ders programı haricinde köy okulunda gönüllü olarak ekstra derslere giriyordu. Mesleki başarısı yüksek olan, öğrencilerle iletişimi yönünden örnek davranışlar sergileyen Kirazlı, 4 yıldır düzenlenen Ufka Yolculuk Yarışmalarının Şırnak organizasyonu kapsamında, okulları ziyaret edip sınıfları tek tek dolaşmış; ÇEKUD önderliğinde Şırnak’taki öğretmenlere çevre ile ilgili kurslar yaparak sertifika vermişti.

Bu gayretli ve gönüllü çalışmalarından dolayı, MEB tarafından, yılın öğretmeni seçilen Abdullah Kirazlı Ankara’ya davet edildi ve diğer illerin temsilcileriyle çeşitli programlara katıldı.

Türkiye’nin 81 vilayetinden seçilen kendi illerinde başarılı proje ve çalışmalarıyla dikkat çeken öğretmenler Ankara’da devletin zirvesi tarafından kabul edildi. Başkentte bir hafta süreyle ağırlanan öğretmenleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ayrı ayrı kabul ederek, öğretmenlik mesleğinin kutsallığına vurgu yaptılar.

24 Kasım’da Başkent Öğretmen Evinde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın katılımı ile kutlama yapıldı, yeni Meclis Başkanı İsmail Kahraman ziyaret edildi, Cumhurbaşkanlığı Köşkünde, fark oluşturan öğretmenler onuruna kokteyl düzenlendi.

Abdullah Kirazlı’yı bu başarısından dolayı yürekten kutlar, bu örnek davranışlarının ve başarısının devamını dileriz.

 

2015-11-27T12:10:08+00:00Kasım 27th, 2015|ÇEKUD’den Haber Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar