ÇEKÜD, MÜSİAD ile Protokol İmzaladı

Anasayfa:///ÇEKÜD, MÜSİAD ile Protokol İmzaladı

ÇEKÜD, MÜSİAD ile Protokol İmzaladı

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) arasında ortak protokol imzalandı.

Türkiye genelinde yürütülen ağaçlandırma çalışmalarının yaygınlaştırılması için çözüm ortaklığı yapılmasıyla ilgili olarak düzenlenen protokolün imza törenine MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Nazım Özdemir , ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vural Kerim İslam, ÇEKÜD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dikici, MÜSİAD Genel Sekreteri Oğuz Özcan ve ÇEKÜD Genel Sekreteri Cengiz Kömürcü katıldı.

Amacı gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak, doğal yaşam alanı olan orman varlığını korumak ve katkıda bulunmak, çeşitli nedenlerle yok olan orman alanlarının yerine yenilerini oluşturmak olan işbirliği çerçevesinde, MÜSİAD bünyesinde Genel Merkez, Şube ve Temsilciliklerinde düzenlenecek veya iştirak edilecek davet, kabul, ziyaret, toplantı, seminer konferans vb. kurumsal etkinliklerde ilgili kişilere kurumsal hediye olarak ÇEKÜD’den temin edilmiş hediye fidan sertifikaları sunulacak.

Protokol imza töreni öncesi MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz birer konuşma yaparak yapılan protokolün önemine dikkati çektiler.

ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz ise şunları kaydetti: “Çevre deyince akla ağaç geliyor yeşil geliyor. Ağaç kültür ve sanatımızda önemli bir enstrüman. Ağaca fidana yeşile gönlümüzü açarsak o da bize kucağını açıyor. Doğum günlerimize, sünnet törenlerimize, nikâhlarımıza katılıyor eşlik ediyor. Yine ağaç kültür ve sanatımızda önemli bir enstrüman. MÜSİAD üyelerimiz de çevreye verdikleri önemden dolayı oluşturacağımız hatıra ormanıyla belgelendirmek ve geleceğe taşımak amacıyla bir protokol yapacağız.

ÇEKÜD ve MÜSİAD’ın ortak değerleri var. Biz yüksek çevre ve ahlak bilinci oluşturmak için yola çıktık. MÜSİAD da iş ahlakı ve ileri teknoloji alanında hassasiyetleri var. MÜSİAD ‘la birlikte birçok alanda ortak sosyal sorumluluk projeleri üretebiliriz. Dünyanın çok önemli İki sorunu var. Bunlar çevre sorunu ve ekonomi sorunu. Bu sorunu çözememekte küresel güçler de çaresizliklerini dile getiriyorlar. İşbirliğimiz sorunların çözümüne katkı sağlamaya yöneliktir.”

Nail Olpak da konuşmasında, “MÜSİAD olarak Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu faaliyetlerin içinde de hediyeleşmek ve takdir etmek diye işin bir görünen tarafı var. Onu da yapmak gerekiyor. Bugüne kadar farklı şekillerde yapıyorduk. Bu hediyeleşmeyi nasıl daha anlamlı yapabiliriz diye düşününce Yönetim kurulumuzla beraber böyle bir karar verdik. Ortak noktalarımız da olduğu için ÇEKÜD bizim için doğru bir adresti” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Nail Olpak ve Süleyman Yorulmaz protokolü imzalayarak projeyi hayata geçirdi.

2014-02-01T11:22:57+00:00Şubat 1st, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar