ÇEKUD Manisa’da

Anasayfa://ÇEKUD Manisa’da

ÇEKUD Manisa’da

Sancak Çevre Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Hafsa Sultan Kadın Derneği, ÇEKUD Manisa İl danışmanlığı ile birlikte organize edilen fidan dikimi etkinliği; dernek üyeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklediği ” Yaşam Koçumla Umutlu Geleceğe ” projesine katılan gençlerimiz ve ailelerinin katılımıyla, CBÜ yerleşkesi yanında, Yağcılar mahallesi civarında gerçekleştirildi.

Dikim töreninde konuşan ÇEKUD Manisa İl Danışmanı İbrahim GÜMÜŞ ; “Gençlerimiz ve aileleri ile gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik ile gençlerde, ağaç ve doğa sevgisin oluşması,  doğayı koruma, çevre bilinci aşılama, ekolojik dengeyi gözetme ve “benimde doğada bir dikili ağacım var ” farkındalığı oluşturmak, doğada gördüğü her ağaca toprakla buluşturduğu kendi ağacı gibi sahiplenme duygularının  kazandırılması amaçlanmaktadır ”dedi.

Gümüş; “Bir insanın yaşamsal faaliyetleri için bir yılda ortalama 7 yetişmiş ağacın kesildiği bu dünyada her yıl doğaya 7 ağaç borcumuz vardır.

Yetişmiş bir ağaç günde 17 kişinin oksijen ihtiyacını karşıladığı yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir. Bu nedenle sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşamak için ağaç dikmemiz gerekiyor. Bu nedenle doğaya olan borcumuzu ödemek için bu gün buradayız” diyerek, Orman İşletme Müdürü Yasin YAPRAK, Ağaçlandırma Şefi Akın GÜLEÇ, Yunus Emre Belediyesi ile Şehzadeler Belediyesi temsilcilerine de teşekkür etti.

 

 

2016-03-21T10:29:40+00:00Mart 21st, 2016|ÇEKUD’den Haber Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar