ÇEKÜD Hatay’da Bin Fidan Dikti

Anasayfa:///ÇEKÜD Hatay’da Bin Fidan Dikti

ÇEKÜD Hatay’da Bin Fidan Dikti

ÇEKÜD, Türkiye’nin dört bir tarafında dayanışma ve çözüm ortaklığı yaparak gerçekleştirdiği ağaçlandırma çalışmalarına Hatay ile devam etti.

Fidan dikim törenine katılan Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet ÇAPARALİ ve Hacıpaşa Belediye Başkanı M. Faruk FANSA birer selamlama ve teşekkür konuşması yaptılar.

Orman İşletme Müdürü Mehmet HARBİ, Avsuyu Sulama Birliği Başkanı Cemal GÜLERYÜZ, İl Genel Meclisi ve Hacıpaşa Belediyesi Meclis Üyeleri, basın mensupları, öğrenciler ve kalabalık bir halk topluluğunun katıldığı dikim şenliğinde ÇEKÜD yönetim kurulu başkanı Süleyman YORULMAZ da bir konuşma yaptı.

Ağaçlandırma projesinde emeği geçenlere teşekkür eden YORULMAZ konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Biraz sonra 1000 adet Harnup ve Çam fidanını özgürlüğüne kavuşturacağız. Bizim özgürlüğümüz, ağaçların özgürlüğü ile doğru orantılı artacak bir anlamda. Çünkü uzmanlar dünyamızda hiç ağaç kalmadığı takdirde 15 dk. yaşam süresi öngörüyorlar.

Dikeceğimiz bu fidanların kökleri toprağın derinliklerine, dalları göğe doğru uzanırken bizden sevgi ve ilgi bekleyecekler. Hatay’lı çevre dostu kardeşlerimizin bu sevgi ve ilgiyi esirgemeyeceklerine inanıyorum.”

Konuşmaların ardından etkinliğe katkısı olanlara ÇEKÜD tarafından birer plaket takdim edildi. Dikim töreni fidan dikimlerinin ardından yapılan yemek ikramı ile sona erdi.KRM_4938 - Kopya

2014-01-24T15:24:17+00:00Ocak 24th, 2014|2010-2011 Sen Yoksan Kimse Yok|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar