E-Atık ve Geri Dönüşüm Hatıra Ormanı Kurulacak

Anasayfa://E-Atık ve Geri Dönüşüm Hatıra Ormanı Kurulacak

E-Atık ve Geri Dönüşüm Hatıra Ormanı Kurulacak

ÇEKÜD( Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) ve İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında “E-Atık ve Geri Dönüşüm Projesi” nin ilk adımı İstanbul Orman Fidanlık Müdürlüğünde atıldı.

Fidanlık Müdürü Uğur Dursun ve ÇEKÜD yetkililerinin hazır bulunduğu teslimatta elektronik atıklar geri dönüşüm kapsamında ilgililere teslim edildi.

ÇEKÜD ’ün yürüttüğü bu sosyal sorumluluk projesiyle, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğünce toplanan elektronik atıklar geri dönüşümde değerlendirilecek.

Teslimat sırasındaki konuşmalarda ÇEKÜD’ün daha temiz ve yaşanılabilir bir çevre bırakabilmek adına başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Türkiye genelinde eski ve kullanılmayan elektronik cihazların ücretsiz olarak toplamasının hedeflendiğinin altı çizildi.

Proje ile ilgili olarak İstanbul Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mere “Her yönüyle hızlı değişen bir dünyada oluşturduğumuz atıkları doğaya zarar vermeden bertaraf etmemiz gerekiyor. Bu atıkların bir kısmını mümkünse geri dönüşüm yoluyla yeniden kullanımına imkân sağlamalıyız. Bu konuda hepimize büyük görevler düşüyor.Proje kapsamında ÇEKÜD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) ile birlikte merkez ve taşra kuruluşlarımızda eski ve kullanılmayan elektronik atıkların toplanarak uygulama sonunda “E-Atık ve Geri Dönüşüm Hatıra Ormanı” kuracağız. Ben projenin daha temiz daha yaşanılabilir bir doğa çevre ve orman için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.

 

2014-07-01T09:57:41+00:00Haziran 27th, 2014|ÇEKUD’den Haber Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar