ÇEKÜD’ den Hatıra Ormanı

ÇEKÜD’ den Hatıra Ormanı

Karaman eşrafından Türktaş ailesinin yaklaşık 3 ay önce vefat eden çok sevgili kızları  merhume Burcu Türktaş anısına hatıra ormanı oluşturuldu.

2 ay önce merhume Burcu Türktaş hanımın yakın arkadaşı Gizem Özkazman’ ın girişimiyle başlayan hatıra ormanı oluşturma fikri Burcu hanımın arkadaşları tarafından vefa borcu ödeme kampanyasına dönüştü ve ÇEKÜD’ ün önderliğinde Ereğli İvriz mevkiinde Burcu hanım anısına 2000 fidanlık hatıra ormanı oluşturuldu.

10 Kasım günü gerçekleştirilen dikime Burcu’nun yakın arkadaşları ve ailesi katılarak fidan diktiler. Alana “Burcu Türktaş Hatıra Ormanı” tabelası dikildi. Dikime İHA, KON TV ve yerel basın katıldı. Dikim sonrasında baba Abitter Türktaş’a günün anısına ÇEKÜD sertifikası verildi.

Dikimde konuşma yapan ÇEKÜD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz, ormanların ekolojik sistemin devamı konusundaki önemini anlattı. Vefat eden birinin ardından yapılan bu tür bir girişimin örnek bir davranış olduğunu söyledi. Bu işe  önderlik eden Gizem hanımı ve aileyi kutladı. Çevre sorunlarını azaltmak, orman alanlarımızı genişletmek için eğlence, kutlama ve taziye alışkanlıklarımızı baştan aşağı yeniden gözden geçirip sorgulamamız gerektiğini ifade etti.

Gizem ÖZKAZMAN da söz alarak bu konuda kendisine destek veren arkadaşlarına ve ÇEKÜD’e teşekkür etti. Bu ormanın O’nun hatırasını canlı tutmak adına Burcu’ya verilebilecek en güzel hediye olduğunu söyledi.

Fidan dikiminin ardından ise Burcu Türktaş’ın kabri ziyaret edilerek karanfil bırakıldı.

2014-01-29T20:39:17+00:00Ocak 29th, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar