ÇEKÜD’ den Bayburt Belediye Başkanına Ziyaret

Anasayfa://ÇEKÜD’ den Bayburt Belediye Başkanına Ziyaret

ÇEKÜD’ den Bayburt Belediye Başkanına Ziyaret

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) İstanbul Başkan Yardımcısı Vural İslam Belediye Başkanımız Hacı Ali Polat’ı makamında ziyaret etti.

Bir takım çalışmalar yapmak üzere Bayburt’a gelen Çeküd İstanbul Başkan Yardımcısı Vural İslam, doğal çevrenin korunması, güzelleştirilmesi ve geleceğe güvenle aktarılması amacıyla yapmış oldukları çalışmaların anlatıldığı faaliyet kitabını Belediye Başkanımız Polat’a takdim ederek, dernek olarak gerçekleştirmiş oldukları faaliyetler ve hazırladıkları projeler hakkında şu şekilde bilgi verdi:

“Sivil toplum ve kamu kuruluşlarıyla dayanışma halinde, yüksek ahlak ve çevre bilincine sahip insanlardan meydana gelen bir toplum oluşmasına katkıda bulunmak; çevre sorunlarına bilimsel verilerin, teknolojik gelişmelerin ve manevi dinamiklerin ışığında sağlıklı, uygulanabilir ve kalıcı çözüm önerileri üretmek amacıyla derneğimizi kurduk. Bayburt Belediyesi’yle de inşallah çalışacağız. Derneğimiz 7 Milyar insanı hedef almış durumdadır. Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız iş birliği ile ‘Tohumdan Toprağa’ projesi kapsamında çocuklarımıza tohum veriyoruz.  Onlar da bu tohumları 6 ay evlerinde büyütüyorlar. 6 ay sonra ya kendi istedikleri yerlere dikiyorlar ya da toplu olarak törenle diktiriyoruz. Hedefimiz bütün Türkiye de insanları çevreye duyarlı hale getirmek ve onların çevre ahlakını geliştirmektir. Çünkü çevre ahlakı olmadan insanların çevreye bakış açısını değiştiremiyorsunuz.  ‘Sofrada Sıfır Artık’ projemiz var. Bu projenin amacı insanların yiyeceği kadarını tüketmesini sağlamaktır. Çöpe gitmesini önlemektir. Açık büfe olarak nitelen mesela otellerde çok israf oluyor. Yemekhanelerde kantinlerde israfların önüne geçmeyi hedefliyoruz. Türkiye genelinde her bir insan, tabağında bir pirinç tanesi bıraksa Somali’nin doyacağı kadar yemek kalıyor. Düşünün ki tabak tabak pirinçler çöpe gidiyor. Yine çalışmalarımız kapsamında çevre yarışmaları düzenliyoruz.”

Belediye Başkanımız Polat ise çevre dostu Aslan’ın yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, belediyemiz tarafından yapılan ağaçlandırma, çevre düzenleme, okullarda gerçekleştirilen fidan dikme ve çevre ile ilgili yapılan sosyal faaliyetler hakkında bilgi verdi.

http://www.bayburtgundem.com/guncel/cevre-kuruluslari-dayanisma-derneginden-belediye-baskani-polata-ziyaret-h1628.html

2014-02-11T11:20:39+00:00Şubat 11th, 2014|Basında ÇEKÜD|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar