ÇEKUD, Çevre Vakfı ve Akademik Platform ISEM 2016’ya Hazırlanıyor

Anasayfa://ÇEKUD, Çevre Vakfı ve Akademik Platform ISEM 2016’ya Hazırlanıyor

ÇEKUD, Çevre Vakfı ve Akademik Platform ISEM 2016’ya Hazırlanıyor

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD); Çevre Vakfı ve Akademik Platform işbirliği ile 2016 yılında Bosna Hersek’te yapılacak olan,  III. Uluslararası Çevre ve Ahlak Sempozyumu (ISEM 2016) ile ilgili görüşmeleri yapmak üzere 8-11 Eylül 2015 tarihleri arasında Bosna Hersek’e ziyaret gerçekleştirdi.

Bosna Hersek’e yapılan ziyaret ÇEKUD Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Alp başkanlığında,  Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Budak ve ÇEKUD Gönüllü Sakarya İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Özer Uygun’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Bosna Hersek ziyareti sırasında Teşanj Belediye Başkanı Prof. Dr. Suad HUSKİÇ, Bosna Hersek Federasyon Parlamentosu Milletvekili Şemsudin MEHMEDOVİÇ, TİKA Saraybosna Koordinatörü Hüseyin Şanlı ile Bear Ajans CEO’su Ismar Alagiç , diğer bazı Kamu Kurum yetkilileri (Müftü, Baş İmam), sivil toplum kuruluşları ve firma temsilcileri (Eko-Miladi yöneticileri, Basım firması yetkilisi, Sanayi kuruluşu yöneticileri)  ile görüşmeler yapıldı.

III. Uluslararası Çevre ve Ahlak Sempozyumu (ISEM 2016) kapsamında Tuzla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Haliloviç ve Prof. Dr. Zehrudin Osmanoviç ile görüşüldü. Sonrasında ise Zenica Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dzevad Zeçiç ve iki yardımcısı ile Zenica Üniversitesi Makine Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Fuad Hadzikaduniç ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Mehtiç ve eski dekanı ile görüşülüp, sempozyum konusunun duyurulması, katılımcıların desteklenmesi ve teşviki istendi. Ayrıca uzman akademisyenlerin bilim kurulunda yer alması, akademik dergilerde bazı makalelerin yayınlanması hususu görüşüldü ve sempozyuma destekleri istendi. Görüşmeler sonucunda taraflardan olumlu dönüşler alındı. 3.Uluslararası Çevre ve Ahlak Sempozyumunun Bosna Hersek veya Balkanlarda 2016 yılı Eylül-Ekim aylarında yapılması planlanıyor.

2015-09-18T12:59:33+00:00Eylül 18th, 2015|ÇEKUD’den Haber Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar