ÇEKÜD Bir Kıvılcımdır

Anasayfa:///ÇEKÜD Bir Kıvılcımdır

ÇEKÜD Bir Kıvılcımdır

Uzun bir aradan sonra tekrar hasbihal edebilmenin haklı mutluluğunu yaşıyorum. Elbette bizler bu arayı değerlendirmeye çalıştık. Van, Ağrı, Malatya ve Adıyaman illerimizde ağaçlandırma çalışmalarımız tam manasıyla şenliklerle gerçekleşti. Önümüzdeki günlerde Hatay’da çalışmalarımıza devam edeceğiz inşallah.

Malumunuzdur 2010 yılı ağaçlandırma çalışmalarımız açısından çok yoğun geçti. Bu sebeple 2011 yılı masa takvimi konumuz “Anadolu’da ÇEKÜD’le  Yeşeren İllerimiz” şeklindedir. Güzel insanlarla güzel yurdumuzu yeşillendirmeye “Çevre Bilincini” ve “Çevre Ahlakını”  aşılamaya gayret ediyoruz. Her gittiğimiz bölgede yapılan dikim çalışmaları ile toprak yeşerirken, bu bölgelerimizdeki gönüldaşlarımızın misafirperverlikleri ve yakın alakaları ile gönüllerimiz yeşeriyor. Her ilimizin, her bölgemizin kesinlikle aynı duyarlılıkta olduğunu biliyoruz.

Ancak bazen harekete geçmek için bir kıvılcım gereklidir. İste bu kıvılcım ÇEKÜD’tür. Gelin bizimle irtibat kurun, yapmış olduğumuz çalışmalarımızın en büyük getirisi olan tecrübelerimizi paylaşalım, şenlendirelim toprağımızı fidanlarımızla. İllerimizde paylaşımlarımızla ortaya çıkan güzellikleri görüp heyecanımızı hissetmek  isterseniz  2011 ÇEKÜD takvimini muhakkak incelemenizi tavsiye ederim.

Bir çevre derneği olarak işimiz sadece fidan dikimi değil elbette. Bu bilinçle 2011’deki “Çevre Yarışmamızı” Türkiye’nin başka illerine de taşıdık. Neticelerini sitemizden takip edebilirsiniz. Hatta bu fırsatı kaçırmış olduğunuza üzülür, “Çevre Yarışmasını”  2012’de çalışma programınıza alırsanız dernek yönetim kurulundaki görevli çalışma arkadaşlarımız en az sizin kadar heyecan duyarak çalışmalarınızda sizin yanınızda olacaklardır. Biz paylaşmayı seviyoruz.  Bir avuç tohumu toprağa attık, 100 bin fidan oldu.

Yeni projelerimiz var sizlere duyurmakta sabırsızlandığımız. Durum netleştikçe sizleri bilgilendireceğiz. Bu etrafa saçılan kıvılcımların ataletlerimizi yenmek için büyük birer fırsat olacağını umut ediyoruz. Bugün güneş yine aynı yerden doğacak ama dünkü güneş olmayacak. O bugünkü GÜNEŞ!

Kalın sağlıcakla. Görüşmek dileğiyle

Vural İslam
ÇEKÜD

2014-02-01T13:46:09+00:00Şubat 1st, 2014|Yazar : Vural İslam|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar