ÇEKÜD Ağaçlandırma Seferberliğine Adıyaman da Devam Etti

Anasayfa://ÇEKÜD Ağaçlandırma Seferberliğine Adıyaman da Devam Etti

ÇEKÜD Ağaçlandırma Seferberliğine Adıyaman da Devam Etti

Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ve Safvan Eğitim, Yardımlaşma ve Çevre Derneği’nin (Safvan-Der) birlikte düzenlediği ağaçlandırma etkinliğine Vali Yardımcısı Aydın Börü, Adıyaman AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, CHP Milletvekili Şevket Köse, Samsat Kaymakamı Recai Karal, Adıyaman Belediye Başkanı M.Necip Büyükaslan ile diğer davetliler ve vatandaşlar katıldı.

ÇEKUD Başkanı Süleyman Yorulmaz yaptığı konuşmada ÇEKÜD’ün Ağaçlandırma seferberliğine katılımından dolayı Adıyaman’a teşekkür etti. Ağaçlandırmanın önemine vurgu yapan Yorulmaz, “Bu bir seferberlik halidir, tüm imkanlarımızı ortaya koyarak gücümüzün sonunu kadar Ağaçlandırma Çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

Mehmet Erdoğan, törendeki konuşmasında, ağaçlandırma çalışmasında emeği olanlara teşekkür etti, çevrenin korunmasına önem vermenin gerekli olmaktan çıkıp zorunlu hale geldiğini vurguladı.

Vali Yardımcısı Borü de konuşmasında, küresel ısınma nedeniyle su kaynaklarının azaldığını ifade ederek, Sahabe Safvan Bin Muattal’ın kabrinin bulunduğu alandaki ağaçlandırma çalışmalarının çok önemli olduğuna dikkati çekti. Börü, ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Etkinlikte Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Safvan-Der Başkanı Sadik Çağ, CHP Adıyaman Milletvekili Şevket Köse de kısa konuşmalar yaparak etkenliğin anlam ve önemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Etkinlikte konuşmaların ardından ağaçlandırma alanına 4 bin adet tüplü fidan dikildi.

2014-01-24T14:39:38+00:00Ocak 24th, 2014|Cevre Haberleri|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar