Beykoz’da Minik Eller Büyük İşler Başardı

Anasayfa:///Beykoz’da Minik Eller Büyük İşler Başardı

Beykoz’da Minik Eller Büyük İşler Başardı

Beykoz’da başlatılan “Tohumdan Fidana Yeni Nesiller Yetiştiriyoruz” Projesi kapsamında ilçe genelindeki 49 ilkokul ve ortaokulda dağıtılan tohumlar, öğrencilerin sevgi ve emeğiyle toprakla kucaklaşmaya hazır taze birer fidan oldu.

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD),  Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü birlikte hayata geçirdiği projede ilçedeki öğrencilere 26 bin 530 fıstık çamı tohumu dağıtıldı ve bu tohumlar öğrencilere okullarda verilen eğitimle birer fidana dönüştü.

BeykozTohumdanFidanaYarisimasi1

İlçede ağaç ve orman sevgisi artırmak, çocuklara küçük yaşta çevre bilincini aşılamak amacıyla ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik başlatılan proje kapsamında en güzel fidanı yetiştiren öğrenciler ve okullarla ve en güzel fidan günlüğünü yazan öğrenciler ödüllendirildi.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz, ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vural İslam, ÇEKÜD Denetim Kurulu Üyesi İbrahim Yavuz Zarifoğlu,  Belediye başkan yardımcıları, okul müdürleri, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.

SuleymanErdogan

Ödül töreninde öğrencilere hitap eden Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan çevreye zarar verdiğimizde onun da bize zarar vereceğini hatırlatarak geçmiş kuşaklardan bize miras kalan çevremize özen göstermemizi öğütledi ve projeye katılan öğrencileri tebrik etti.

YucelCelikbilek

Konuşmasında dünyanın ağaçlarla güzel olduğunu vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Hz. Muhammed (sav)’in “Kıyametin kopacağını dahi bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” hadisini hatırlatarak çocuklardan ağaca önem vermelerini ve sevgi göstermelerini istedi.

Başkan Çelikbilek Orman Bakanlığı’nın ilçede oluşturduğu alanda ağaç dikim töreni yapacaklarını, ne kadar çok ağaç dikilirse o kadar çok yaşam hakkının artacağını söyledi.

SuleymanYorulmaz

ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz da başlattıkları projeyle öğrencilere çevre ve ağaç sevgisini aşılamayı amaçladıklarını belirterek çalışmaya katkı sunan ve emek veren kuruluşlarla, okul müdürleri öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

hediye

Konuşmaların ardından tohumlardan en güzel fidanı yetiştiren öğrenciler, en fazla fidan yetiştiren sınıflar ve en güzel günlük tutan öğrenciler tam, yarım ve çeyrek altınla ödüllendirildi.

Törende ayrıca  “Yaşasın Orman” adlı çocuk oyununu izleyen öğrencilere ve katılımcılara programda sonunda lale soğanları hediye edildi.

Proje videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

baskanhediye

En İyi Fidan Yetiştiren Öğrenci Kategorisi

Birincisi  Efehan KIRIK Çubuklu İlkokulu 2-A Sınıfı

İkincisi Ekin Rüya DEĞDİ Görele İlkokulu 2-B Sınıfı

Üçüncüsü  Efşan YASA Saadettin Gökçepınar İlkokulu Nur   3-B Sınıfı

Mansiyonlar;

Handan SOYLU  Görele İlkokulu 4-A Sınıfı

Başak ŞİMŞEK Anadoluhisarı Ortaokulu  6- C Sınıfı

Ceyda EKMEKÇİ Saadettin Gökçepınar İlkokulu 3-D Sınıfı

En Fazla Oranda Tohum Yeşeren Sınıf Kategorisi

Birinci Saadettin Gökçepınar İlkokulu 3-B Sınıfı

İkinci Görele İlkokulu 4-A Sınıfı

Üçüncü Çubuklu İlkokulu 3-B Sınıfı

Mansiyonlar

Saadettin Gökçepınar İlkokulu 4-A Sınıfı

75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu 4-B Sınıfı

Anadoluhisarı Ortaokulu 6-C Sınıfı

En Güzel Hatıra Defteri Yazan Öğrenci Kategorisi

Birincisi Sudenaz ATAMAN  Çiğdem İlkokulu 3-C Sınıfı

İkincisi  Ahmet Salih ACAR  Akbaba İsmail Özseçkin Ortaokulu 7-A Sınıfı

2014-01-27T11:50:21+00:00Ocak 27th, 2014|Minik Ellerden Büyük İşler Projesi|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar