Başkan Çelikbilek’ten Çevreci Öğrencilere Altın Ödülü

Anasayfa:///Başkan Çelikbilek’ten Çevreci Öğrencilere Altın Ödülü

Başkan Çelikbilek’ten Çevreci Öğrencilere Altın Ödülü

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ÇEKÜD’le birlikte düzenlenen “Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidana” Projesi’nin ödül töreninde öğrencilere yönelttiği “En iyi çevreci kim?” sorusuna doğru yanıt veren 20 öğrenciyi altınla ödüllendirdi.

Beykoz Belediyesi, eğitimde başarı gösteren öğrencilerin yanı sıra, ilçede hayata geçen projelere ilgi ve katılım gösteren öğrencileri de ödüllendiriyor.

Hz. Muhammed (sav) En İyi Çevreci

Öğrencilere ağaç, orman ve çevre sevgisini aşılamak amacıyla düzenlenen “Minik Ellerden Büyük İşler:Tohumdan Fidana” Projesi kapsamında en güzel fidanı yetiştiren ve en güzel fidan günlüğünü tutan öğrencilere geçen hafta düzenlenen törenle çeşitli ödüller verildi.

Törende ağaç ve çevrenin önemine değinen Başkan Çelikbilek,  Hz. Muhammed (sav)’in “Kıyamet kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikiniz” hadis-i şerifinden yola çıkarak yönelttiği “En iyi çevreci kim?” sorusuna doğru yanıt veren öğrencilere altın hediye edeceğini söyledi.

Başkan Çelikbilek’in sorusuna mesajla yanıt veren 20 öğrenciye Beykoz Belediyesi Toplantı salonunda velilerin de katılımıyla ödülleri takdim edildi.

Toplantıda öğrencileri doğaya ve çevreye ilgileri dolaysıyla kutlayan Başkan Çelikbilek, öğrencilere çevreye her daim sahip çıkmaları, ormanları ve ağaçları sevmeleri öğüdünde bulundu ve her bir öğrenciye çeyrek altın hediye etti.

2014-01-27T11:55:49+00:00Ocak 27th, 2014|Minik Ellerden Büyük İşler Projesi|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar