Asfa Gençlik Fidanlarını Toprakla Buluşturdu

Anasayfa://Asfa Gençlik Fidanlarını Toprakla Buluşturdu

Asfa Gençlik Fidanlarını Toprakla Buluşturdu

Asfa Gençlik ve Spor Kulübünün organizasyonunda gerçekleştirilen 400 Adet Fidan Dikimi, Ankara Etimesgut Elvankent Çevre Yolu Kavşağıda Ankara Asfa Eğitim Kurumları öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Ankara Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü Etimesgut Şefliğince desteklenen fidan dikimi faaliyetimize Etimesgut Belediyesi de 1 Seslendirme Aracı ve 1 Sulama Tankeriyle destek verdi. Çeküd Yetkilisi Seçkin Orak beyinde fidan dikimimize bizzat katılarak destek vermesi bizleri ayrıca memnun etmiştir. Desteklerinden dolayı ilgili kurumlara çok teşekkür ediyoruz.

Kulüp Başkanımız Salim Şahin Öğrencilerimize dikim öncesinde fidanların nasıl dikileceği hakkında bilgiler verdi. Ayrıca Doğa Koruma Kulübümüz Sorumlu öğretmeni Buket ÇAĞLAK hocamızın çevre ve orman konulu konuşması gençler arasında etkili oldu.

Öğrencilerimizi fidan dikerken çok dikkatli ve bilinçli olarak fidan diktikleri, dikimden sonra çevre temizliği yaptıkları için de ayrıca teşekkür ediyoruz.

Öğrencilerimiz diktikleri fidanlara isimliklerini de takmış ve belirli zaman aralıklarında bakımlarını da kendileri yapacaklardır.

Fidan dikimimizde bizleri yanlız bırakmayan Ankara Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdüremiz Leyla Erdoğan hocamıza, Ankara Asfa Eğitim Kurumları İlköğretim Müdürümüz Şükrü Kanıbol hocamıza, İlköğretim Müdür Yardımcımız Rahmi Durmuş hocamıza, Yine Müdür Yardımcımız Mustafa Kaya hocamıza, ismini sayamadığımız öğretmenlerimize ve liderlerimize, fidan yerlerini hazırlayan Orman İşletme çalışanlarına, Seslendirme aracını ve su tankerinin bize yardımcı olmasını sağlayan Etimesgut Belediyesi Başkan Yardımcısı Cemal Beye katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Bu haber kamu yararına paylaşılmıştır.

2014-04-28T18:09:51+00:00Nisan 28th, 2014|Cevre Haberleri|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar