Amasya’da 1.500 Çam İçin İlk Adım

Anasayfa:///Amasya’da 1.500 Çam İçin İlk Adım

Amasya’da 1.500 Çam İçin İlk Adım

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) ve Amasya Nehir  Çevre Eğitimi Yardımlaşma Spor ve İzcilik Derneği’nin girişimiyle Amasya Değirmendere mevkiinde fidan dikimi etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe dernek üyeleri ve çevre gönüllülerinin yanı sıra Telekom İl Müdürü Sezgin Yavuz, Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere, Nehir İzcilik Kulübü ile Amasya Şehzadeler Gençlik İzcilik Kulübü üyeleri katıldı.

Törende Nehir Derneği adına bir konuşma yapan Celalettin Kapusuz, beşinci kez ilkbahar fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildiğini söyledi. Benzer etkinliklerin devam edeceği mesajı veren Kapusuz, çevre bilincinin yaygınlaştırılması için  ÇEKÜD ile işbirliği sürecinin devam edeceğini kaydetti.

Daha sonra mikrofona gelen ÇEKÜD Başkanvekili Vural Kerim İslam da, ‘‘gelecek nesillere yaşanır bir dünya bırakabilmek için   yaşam biçimimizi değiştirmeliyiz. İsraf ve tüketime dayalı bir hayattan vazgeçerek yaratan tarafından bize emanet edilmiş nimetleri tasarruflu kullanma meziyetinin öne çıktığı bir modeli benimsemeliyiz. Bunun ilk adımına da çevremizle başlamalıyız’’ dedi.

Konuşmaların ardından 1.500 adet çam fidanı toprakla buluşturuldu.

2014-01-31T16:33:37+00:00Ocak 31st, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar