Ağaçlandırmada Mart maratonu Menderes’te son buldu

Anasayfa:///Ağaçlandırmada Mart maratonu Menderes’te son buldu

Ağaçlandırmada Mart maratonu Menderes’te son buldu

ÇEKÜD Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin Türkiye genelinde kamu ve özel sektör kuruluşları, okullar ve STK’lar ile birlikte gerçekleştirdiği ağaçlandırma çalışmalarının Mart ayı etkinliğini son durağı  2013 İzmir’in Menderes İlçesi Gümüldür ormanlık alanı oldu.  İzmir Ahlak Kültür ve Çevre Derneği ile birlikte gerçekleştirilen etkinlikte 2000 fidanın dikimi gerçekleştirildi.

Törende konuşan ÇEKÜD İzmir İl Temsilcisi Avukat Selahattin Köse, Bu yıl İzmir’de Dördüncüsünü düzenledikleri ağaçlandırma faaliyetlerine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇEV), Çağdaş Eğitim Kurumları, Asil Gençlik spor ve İzcilik Klübü, Furkan Kur’an Kursları ve İzmir Orman Müdürlüğüne teşekkür eden Köse, etkinliğin diğer bölgeler için de örnek olması temennisinde bulundu.

Daha sonra mikrofona gelen Zinde Sosyal Gelişim Derneği Ege Bölge Temsilcisi Coşkun Velioğlu, çevre ve ahlâkın önemine vurgu yaparak , karşılaşılan sorunların tüm İnsanlığın ortak sorunu olduğunu ve hep birlikte çözülmesi gerektiğini kaydetti.

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği adına konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan İlhami Motur da, ÇEKÜD’ün her hafta farklı bir bölgede ağaçlandırma faaliyetlerinde bulunduğunu belirterek, Ege bölgesinde yaşayanların yeşile olan sevgi ve duyarlılığının ağaçlandırma faaliyetlerinde de kendini gösterdiğini dile getirdi. Motur, derneğin diğer kampanyaları arasında yer alan ‘Sofrada sıfır artık’  ‘e-atık toplama’ konusunda da bilinçlendirme faaliyetlerine hız vereceklerini anlattı.

Konuşmaların ardından iki bin fidanın dikimi adeta bir şenlik ortamında gerçekleştirildi.

fotograf1 fotograf3 fotograf4 fotograf5

2014-01-31T15:45:16+00:00Ocak 31st, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar